Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meg lehetne oldani hogy a...

Meg lehetne oldani hogy a hiéna és a kutya tudjon közös utódot létrehozni?

Figyelt kérdés

2020. nov. 11. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Mindent meglehet!

[link]

2020. nov. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Rövid válasz: nem

Hosszú válasz:

A faj definíció szerint olyan állatcsoportot jelent, amin belül az egyedek képesek életképes, szaporodóképes utódod létrehozni.

Különböző fajú állatoknak nem lehet utódja, szóval nincs olyan sem, hogy fél ember fél állat.

Vannak különleges esetek pl. a szamár és a ló esetén, de ott is az utód, az öszvér, az steril, nem lehet gyereke.


Ezért van az, hogy az összes kutyafajta egy faj, az összes emberi rassz egy faj stb.


A hiéna és a kutya még csak nem is közeli rokonok. Érdekes, de a hiéna közelebb van a macskákhoz (mindketten a macskaalkatúak alrendjébe tartozik), mint a kutyákhoz.


Futurisztikus géntechnológia gondolatával el lehet játszani, de tekintve hogy közelében sem vagyunk ilyen technikának, és a két faj genetikailag elég különböző, nem látom, hogy kivitelezhető lenne a közeli jövőben.

2020. nov. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
MacskaALKATÚ de nem macska féle, hanem külön csoport.
2020. nov. 11. 16:22
 4/7 anonim ***** válasza:
98%

Azzal csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy közelebbi rokonságban vannak a macskával, mivel mind a ketten egy alrendbe tartoznak (macskaalkatúak, feliformia), szemben a kutyaalkatúakkal (caniformia), ahova a kutya tartozik. Mivel mind a kettő klád a ragadozók (carnivora) rendjébe tartozik, de a macska és a kutya két különböző rendszertani kategóriához tartozik. Én azt mondtam, hogy ezen a szinten a macskával van egy csoportban).

Sehol nem állítottam, hogy a hiéna macskaféle (felidae) vagy macskaforma (felinae) lenne, sem hogy macska (felis catus).

Elnézést, ha félreérthető voltam.

2020. nov. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Azt nem tudom, de egy ember nem tud teherbeejteni egy birkát akármennyit is próbálkozik..

Ha nem hiszed kipóbálhatod. :-P

2020. nov. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Anzel Mus válasza:
59%
Nem lehet, sosem láttam még “Hityát”. De olyan volt már, hogy vidra teherbe ejtett egy kutyát. A gyerekük sokra vitte. Kevés ésszel és kétharmaddal országot kormányoz.
2020. nov. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem hiszem.

A nemző sejteknek egymásra kell találni.

Sok nő van, aki megdugatja magát a kutyájával, mégse esik teherbe, mert a kutya sperma és a női pete nem egyezik kromoszómiailag.

Ellenkező esetben sok kutyafejű gyerek születne.

2020. nov. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!