Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A vízkő meg a körömgomba/...

A vízkő meg a körömgomba/ bőrgomba gyakorlatilag ugyanaz?

Figyelt kérdés

Mert pl ha valaki nem törli meg a kezét/lábát rendszerességgel jól, akkor ilyen kis sárga réteg képződhet rajta. Az tehát ugyanabból az anyagból van, mint a vízkő? Csak ilyen lerakódás a vizességtől, a páratartalom miatt? Meg pl tudom, a gombának lelki okai is lehetnek; vagy pl valami olyasmi rémlik, hogy a gomba is az emberben benne van; és ha túl sok fölösleges cukor halmozódik fel a szervezetben, az olyankor jön elő. Valami ilyesmit is hallottam még nemrég, nem biztos, hogy pontosan jól emlékszem.

Meg még én itt a kialakuálását a vízkőnek megnéztem; és tehát én nem értek a kémiához, de itt van valami ilyen:

[link]

A sima csapvíz nem csak vizet tartalmaz, hanem különböző oldott ásványi anyagokat is, leggyakrabban kalcium- és magnézium-karbonátokat.


A vízzel együtt áramló szén-dioxid a vízzel hidrogén-karbonátot alkotva tartja oldott állapotban az ásványi anyagokat.


CaCO3 + H2CO3 ↔ Ca(HCO3)2

MgCO3 + H2CO3 ↔ Mg(HCO3)2

Ám amikor a szén-dioxid elillan, például nyomáscsökkenéskor vagy hőmérséklet-növekedéskor, a hidrogén-karbonáttal oldottan tartott karbonátok kiválnak, és lerakódást hagynak maguk után.


Hogy ugyanez a folyamat-e. (?) A körömgombának nem találtam kémiai képletét.



2020. nov. 13. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
A körömgomba egy gomba, tehát egy élőlény. És semmi köze vízkőhöz.
2020. nov. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld.

Aki még hozzá tudna valamit esetleg fűzni, kérem, fűzze.

2020. nov. 13. 19:09
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok semmit hozzáfűzni, mert a kérdés és a hozzá fűzött szöveg olvasásakor kiüresedett az agyam.


Egy biológia-kémia tanárszakot végzett öregember vagyok.

2020. nov. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Részvétem Tanár Úr :)


Nagyon pongyolán, nagyon parasztiasan. Még egy kis kiegészítés: a különböző gombás fertőzések és a lelki eredet, illetve a cukor. A gombák ellen _IS_ véd valamennyire az immunrendszer, és ha lelki problémák vannak az kihat az immunrendszerre (értsd könnyebben kapsz el fertőzést, akár gombát, akár náthát, bármilyen fertőzést). A cukor meg ott jön a képbe, hogy a gomba cukrot "eszik" és ha a szervezetben több a cukor a gomba jól érzi magát...

2020. nov. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De akkor egyébként a gomba is lehet pl egy immunválasz, nem? Tehát hogy pl a szervezetnek le kell bontania a fölösleges cukrot (?) Én nem tudom, én csak kérdezem; köszönöm az eddigieket, mentek a zöldek
2020. nov. 13. 19:35
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem. A gomba az gomba. Élőlény. És szaporodik. Mindenhol ahol tud. Mint pl. a penész amikor penészes lesz a kenyered otthon. Az is egy gomba. Megmég van sok ezer féle gomba. Ha az immunrendszer egészséges, és nincs meg a megfelelő környezet akkor a gomba képtelen megtelepedni és szaporodni. Pl. ha a kenyeret időben megeszed, nem hagyod nedvesen nem penészedik meg. Ugyanez a láb/körömgomba esetén is. Ha nedves (mert a gombák a nedves helyeket is szeretik) környezetben van a gomba tud szaporodni, oda bveköltözik és jól érzi magát. Ha ehhez gyenge az immunrendszer nincs aki kiírtsa. (mondjuk a gombák ellen nem túl hatékonyan véd amúgy se az immunrendszer de ez más történet). És ezért irtó nehéz utána megszabadulni tőle
2020. nov. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld erre is
2020. nov. 13. 19:42
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
A kenyérnél említett kétféle védekezési módszerból csak az egyik alkalmas a körömgombánál! A nedvesség korlátozása. Az evés az csak a kenyérnél játszik!
2020. nov. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre is ment a zöld
2020. nov. 13. 20:19
 10/13 anonim válasza:
49%
A vízkő az egy szennyeződés, kosz, mocsok, a gombák élőlények.
2020. nov. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!