Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha megállna a mozgás az idő...

Ha megállna a mozgás az idő is megállna?

Figyelt kérdés
Ha hirtelen megállna mindennek a mozgása akkor az idő megállna, lefagyna?

nov. 17. 10:08
1 2
 11/14 Mojjo ***** válasza:
76%
Nem tudom, ki kell-e fejteni, de természetesen a 7-es válaszoló nem fizikus, csak egy mezei troll. Időről időre felbukkan és megpróbálja beadni, hogy ő fizikus, de azt bezzeg nem hiszi el, hogy én Napóleon vagyok, Wadmalac meg Tutanhamon.
nov. 17. 14:19
 12/14 anonim ***** válasza:

"De ha lenne egy töküres univerzum, ahol semmi sem történik, tehát az idő sem értelmezhető, majd ott egyszercsak megjelennél, akkor a TE anyagi létezésed önmagában definiálná és egyértelműen létezővé tenné az időt."

Ha egy teljesen üres univerzum lenne abban nem lenne idő, mivel anyag sem lenne benne. Ha már teszünk bele anyagot már van idő mert egy pillanatig létezik. Viszont ha az az anyag nem mozogna akkor idő sem lenne.

visszatérve a kérdésre: Ha hirtelen megállna mindennek a mozgása akkor az idő megállna, lefagyna?

Igen. Minden anyagi objektum mozgása révén mulik az idő. Ha semmi sem mozogna, rezgések sem lennének eszerint, akkor az idő megállna így van. Az általános relatívitás elmélet is ezt mondja. A kvantumfizika úgyszintén

egy fizikus.

nov. 17. 14:56
 13/14 Wadmalac ***** válasza:
60%

"Ha egy teljesen üres univerzum lenne abban nem lenne idő, mivel anyag sem lenne benne."

Nem kell anyag. Kvantumfluktuáció. Az van anyag nélkül is. És máris van idő. Bár ha anyagnak minősíted a kvantumfluktuáció virtuális részecskéit, akkor van ott is anyag.

"Ha már teszünk bele anyagot már van idő mert egy pillanatig létezik."

Ezt nem tudom értelmezni. Mármint azt, hogy pillanatig.

"Viszont ha az az anyag nem mozogna akkor idő sem lenne."

Az anyag nem tud nem mozogni.

Egy helyben szubatomi részecske sem ácsorog.

"Ha semmi sem mozogna, rezgések sem lennének eszerint, akkor az idő megállna így van. Az általános relatívitás elmélet is ezt mondja. A kvantumfizika úgyszintén"

Maximum annyit, hogy az idő fogalma akkor értelmezhetetlen.

"egy fizikus."

Nem bántásból, de ez a szignó tényleg csak annyi információtartalommal rendelkezik, hogy ebből tudjuk, ki írta. :)

nov. 17. 15:09
 14/14 Wadmalac ***** válasza:
60%

"azt bezzeg nem hiszi el, hogy én Napóleon vagyok, Wadmalac meg Tutanhamon."

Pedig a '97-es montiversenyes esésem után pont ugyanannyira voltam befáslizva.

nov. 17. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!