Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha megállna a mozgás az idő...

Ha megállna a mozgás az idő is megállna?

Figyelt kérdés
Ha hirtelen megállna mindennek a mozgása akkor az idő megállna, lefagyna?

2020. nov. 17. 10:08
1 2 3
 11/21 Mojjo ***** válasza:
70%
Nem tudom, ki kell-e fejteni, de természetesen a 7-es válaszoló nem fizikus, csak egy mezei troll. Időről időre felbukkan és megpróbálja beadni, hogy ő fizikus, de azt bezzeg nem hiszi el, hogy én Napóleon vagyok, Wadmalac meg Tutanhamon.
2020. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"De ha lenne egy töküres univerzum, ahol semmi sem történik, tehát az idő sem értelmezhető, majd ott egyszercsak megjelennél, akkor a TE anyagi létezésed önmagában definiálná és egyértelműen létezővé tenné az időt."


Ha egy teljesen üres univerzum lenne abban nem lenne idő, mivel anyag sem lenne benne. Ha már teszünk bele anyagot már van idő mert egy pillanatig létezik. Viszont ha az az anyag nem mozogna akkor idő sem lenne.


visszatérve a kérdésre: Ha hirtelen megállna mindennek a mozgása akkor az idő megállna, lefagyna?


Igen. Minden anyagi objektum mozgása révén mulik az idő. Ha semmi sem mozogna, rezgések sem lennének eszerint, akkor az idő megállna így van. Az általános relatívitás elmélet is ezt mondja. A kvantumfizika úgyszintén


egy fizikus.

2020. nov. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Wadmalac ***** válasza:
43%

"Ha egy teljesen üres univerzum lenne abban nem lenne idő, mivel anyag sem lenne benne."

Nem kell anyag. Kvantumfluktuáció. Az van anyag nélkül is. És máris van idő. Bár ha anyagnak minősíted a kvantumfluktuáció virtuális részecskéit, akkor van ott is anyag.


"Ha már teszünk bele anyagot már van idő mert egy pillanatig létezik."

Ezt nem tudom értelmezni. Mármint azt, hogy pillanatig.


"Viszont ha az az anyag nem mozogna akkor idő sem lenne."

Az anyag nem tud nem mozogni.

Egy helyben szubatomi részecske sem ácsorog.


"Ha semmi sem mozogna, rezgések sem lennének eszerint, akkor az idő megállna így van. Az általános relatívitás elmélet is ezt mondja. A kvantumfizika úgyszintén"

Maximum annyit, hogy az idő fogalma akkor értelmezhetetlen.


"egy fizikus."


Nem bántásból, de ez a szignó tényleg csak annyi információtartalommal rendelkezik, hogy ebből tudjuk, ki írta. :)

2020. nov. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Wadmalac ***** válasza:
57%

"azt bezzeg nem hiszi el, hogy én Napóleon vagyok, Wadmalac meg Tutanhamon."


Pedig a '97-es montiversenyes esésem után pont ugyanannyira voltam befáslizva.

2020. nov. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha még lehetseges is lenne az udő nem álna meg mert olyan hogy idő NINCS ez az ember kitalációja
2021. júl. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Mojjo ***** válasza:
@15: Jaja, ezt mi csak kitaláltuk, valójában nem választja el semmi egymástól az azonos helyen lévő eseményeket, minden egyszerre zajlik. Érthető...
2021. júl. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

olyasmi, mint egy út. Ahogy végigmész rajta, sorban látod a házakat, fákat, de egyszerre nem láthatod, mert több kilométer hosszú. Mégis az út egy állandó valami, de te mindig csak egy adott részén vagy.


Amúgy az kis túlzás, hogy az idő nem létezik, inkább arról van szó, hogy túl elvont fogalom ahhoz, hogy pontosan definiálni lehessen.


Az idő egy elvont fogalom, ebben az értelemben nem létezik. Egyébként pedig méred a nap hosszát vele, ennyiben létezik. Ha elhajítasz egy követ, az egy adott pályán halad végig. A fizikai ismereteinkből tudjuk, a matematikai ismereteinkkel meg is tudjuk adni, ez egy parabola pálya. A parabola tehát létezik, hiszen a kő e mentén halad. Azonban a parabola egy matematikai fogalom, ennyiben nem létezik. Mármint úgy nem, mint egy kő, asztal, vagy légy.


A való világ leírásához olyan fogalmakat használunk, amelyek lényeges különbséget mutatnak azokhoz a dolgokhoz képest, amit létezőnek nevezünk a hétköznapokon. A ház létező, a víz is létező, a levegő is létező. Sőt, a nap is létező, bár közvetlenül csak látjuk, melegét érezzük. A Plutót már csak az látja, akinek jó minőségű távcsöve van és tudja, hol kell keresni. Ám az időt, parabolát vagy a végtelen használjuk, de alapvetően különböznek az előbbiektől. Ezeket elvont fogalmaknak nevezzük, használjuk őket, de a klasszikus értelmezésünkben nem tekintjük létezőnek. Az idő ebben az értelemben nem létezik, elvont fogalom, használjuk, de nem érzékelhetjük semmiféle eszközzel el nem érhetjük, ugyanakkor mérhetjük.


Az elvont fogalmak megértése néha nem könnyű. Értelmezése is sokféle, és mint látható, maga a létezés sem könnyű fogalom, mert az is elvont.

2021. júl. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

De jó, egyedül én tudom a pontos választ arra a kérdésre, hogy mi is az IDŐ.

Ha Ti is a birtokában lennétek ennek az egyszerű információnak, látnátok rögtön, hogy már maga az itt feltett kérdés is értelmetlen.


De nem fogom elárulni nektek, mert egészen az alapoktól kezdve hibás a matematikátok és a fizikátok.


Az emberi faj meg olyan makacs és korlátolt, hogy megváltoztatni a begyepesedett véleményeket lehetetlen :(

2021. júl. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"De nem fogom elárulni nektek, mert egészen az alapoktól kezdve hibás a matematikátok és a fizikátok."


Szóval nem tudod ez olyan hogy én megtaláltam a фа д уээуьвгуее сыфж ьуб факшжщб уж

2021. júl. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
*rák ellenszerét csak nem árulom el
2021. júl. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!