Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen alapon állítják a...

Milyen alapon állítják a tudósok, hogy a Föld gömbölyű?

Figyelt kérdés
Ehhez minimum az kéne, hogy definiálják a gömb fogalmát. De ezt nem tudják megtenni, hiszen a gömb definiálásához kellenek olyan alapfogalmak, mint pont, egyenes, stb. Az alapfogalmak meg olyan dolgok, amiket az egyes emberek esetleg máshogy fognak fel.
2020. nov. 18. 18:09
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/211 A kérdező kommentje:
De még mennyire.
2020. nov. 19. 16:22
 122/211 anonim ***** válasza:
90%
És van helyette jobb ötleted? Ami legalább annyira koherens, és segítségével pl. megtudjuk tervezni a számítógépben lévő tranzisztort? És amit kapunk megfelelően fog működni?
2020. nov. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/211 Tevenyereggyarto ***** válasza:
86%
Hogy tud egy “nem igaz dolog”, egy szimpla parasztvakítás működni a valóságban ? Ami csalás/ szemfényvesztés/ hazugság stb az nem működik a valóságban, ezért is hívjuk annak.
2020. nov. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/211 anonim ***** válasza:
75%
Az érdekel, hogy ők tudják az igazságot csak titkolják vagy ők sem tudnak semmit? Pl a szimulációt. Lehet hogy rég tudják hogy annak részei vagyunk vagy ők sem tudnak semmit, csak tapogatóznak a sötétben? Mi az igazság?
2020. nov. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/211 A kérdező kommentje:

"Hogy tud egy “nem igaz dolog”, egy szimpla parasztvakítás működni a valóságban ?"


Mert úgy alkottuk meg a fogalmainkat, hogy működésnek nevezzük azt, ami a matematikából kijön.


Egy test gyorsulása a rá ható erő függvényében: a=F/m

A tudatlan fizikus kipróbálja; rugós erőmérővel húzza a téglát, majd a fejére csap, hogy mekkora igazság van ebben a képletben. Észre se veszi, hogy a rugós erőmérőn SZÁNDÉKOSAN úgy lett a skála berajzolva, hogy ne lehessen a fizikusokat hibával vádolni.

2020. nov. 19. 16:35
 126/211 Tevenyereggyarto ***** válasza:
85%

“Észre se veszi, hogy a rugós erőmérőn SZÁNDÉKOSAN úgy lett a skála berajzolva, hogy ne lehessen a fizikusokat hibával vádolni.”


Egyrészt a rugós erőmérőt is mi, emberek találtuk fel. Másrészt ha ez igaz lenne akkor tulajdonképpen nem létezne a tudományban olyan ,hogy valaki hibázott valamivel, hisz “minden úgy lett direkt csinálva”. Hát marhára nem. Egyébként ebben a kommentedben erős összeesküvés-elmélet szagot érzek. Mintha azt mondanád ,hogy “a tuggyukikk úgy rakták össze a mérőműszereket hogy a túdósókat félrevezessékk!!!444!!!”. Jól gondolom ,hogy valami ilyesmire akarsz kilyukadni ?

2020. nov. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/211 anonim ***** válasza:
92%
Akkor ez a számítógép sem működik az asztalomon amin most ezt a választ írom. Sőt a tied sem, amin ezeket a zagyvaságokat írod. Sőt az elektromos áram sem létezik. Szerintem nagyon gyorsan kapcsold ki a számítógépedet mielőtt a tér-idő összeomlik a dolog nem létezéséből kifolyólag.
2020. nov. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/211 A kérdező kommentje:

"Jól gondolom ,hogy valami ilyesmire akarsz kilyukadni ?"


Nem erre akarok kilyukadni. Az a történelemtudomány, ahol tudjukkik "alkotják" meg a múltat. Én arra akarok kilyukadni, hogy a fizikusok tautológiákat tudományos felfedezésként adnak el.

2020. nov. 19. 16:44
 129/211 anonim ***** válasza:
20%

Én azért hagytam ott a tudományt, mert minden érdekességet kivettek belőle és semmi új érdekeset nem lehetett felfedezni, mert rögtön letiltották és kiközösítettek.


Ott vannak pl a prehisztorikus építmények; olyan hatalmas, heterogén építőelemekkel felépített konstrukciókat nem tudnánk ma sem olyan pontosan felépíteni, ahogy azt tették valakik. Ennek ellenére, ha ezt valaki kimondja piramididiótának, konteosnak bélyegzik.


A fizikában is rengeteg fehér folt van, de ha valaki a parajelenségeket, a nullponti energiát akarják kutatni újszerű megközelítéssel, akkor azt mondják idióta. Na köszönöm szépen. Én ebből nem kérek.

2020. nov. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/211 A kérdező kommentje:
Én a boszniai piramisokról tettem fel kérdést itt, engem is kiközösítettek.
2020. nov. 19. 16:58
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!