Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen alapon állítják a...

Milyen alapon állítják a tudósok, hogy a Föld gömbölyű?

Figyelt kérdés
Ehhez minimum az kéne, hogy definiálják a gömb fogalmát. De ezt nem tudják megtenni, hiszen a gömb definiálásához kellenek olyan alapfogalmak, mint pont, egyenes, stb. Az alapfogalmak meg olyan dolgok, amiket az egyes emberek esetleg máshogy fognak fel.
2020. nov. 18. 18:09
 191/211 bollocks ***** válasza:
93%
Kérdező, biztosan ezzel a rossz megoldással nevezel a versenyre?
2020. nov. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/211 A kérdező kommentje:
A megoldás teljesen jó.
2020. nov. 21. 02:30
 193/211 bollocks ***** válasza:
93%
Egyáltalán nem az.
2020. nov. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/211 bollocks ***** válasza:
93%
De állítólag okos gyerek vagy te, rá fogsz jönni. És a szemed is szép.
2020. nov. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/211 anonim ***** válasza:
91%
#73-as vagyok. Sajnos pi/2 körüli érték jön ki bármilyen nagy is a kör sugara.
2020. nov. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/211 A kérdező kommentje:
Amíg nem jön megoldás, addig én a feladatot megoldhatatlannak tekintem. Szóval már az első válaszom is helyes volt, hogy ez csak térben oldható meg.
2020. nov. 24. 01:05
 197/211 sadam87 ***** válasza:
86%

#196

:D :D :D :D :D

Priceless. A feladatban mondjuk le volt szögezve, hogy síkban kell végezni a forgatást, de hát kit érdekel. Az első válaszodról meg általános iskolai matematika segítségével (Pitagorasz-tétel) is kimutatható, hogy hibás, hiszen ha a szakasz merőleges a körpálya sugarára, akkor a súrolt terület 0,25*π. (Ha meg nem merőleges, akkor meg hasonlóan kimutatható módon nagyobb lesz.) Hát ez nem sikerült... De nem baj, hátha. Megjegyzem, én nagyon vártam a levezetést, hiszen te az előző kérdésednél egy másfél oldalas levezetésbe is belekötöttél, hogy az neked nem elég jó. (Mondjuk ott az illető a szép levezetés mellett még jó eredményt is kapott, lehet, hogy ez volt a gond...)

De végülis még csak négy napja gyürkőztél neki a kérdésnek, még bármi kisülhet...

Amúgy jól látom, hogy egy másik kérdésnél kiderült, hogy geológia szakon voltál, akinek gondjai voltak az analízissel? Csak mert legutóbb mintha még fizikusként mutatkoztál volna be...

2020. nov. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/211 Wadmalac ***** válasza:
72%

Komolyan még mindig azon megy a téma, hogy mintapélda döntse el, kinek van igaza?


:D

2020. nov. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/211 bollocks ***** válasza:
91%
Nem, már csak röhögünk a kérdezőn, amiért olyan megoldást küldött be a szokásos egójával megspékelve, amiről egy kisiskolás is könnyen megállapítja, hogy hibás.
2020. nov. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/211 anonim ***** válasza:
0%
Husszein, te tényleg ennyire ostoba vagy, hogy olyan levezetést vársz el tőlem, amit te magad se tudsz megcsinálni, és valószínűleg megoldás sincs? A kérdező voltam.
2021. jan. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!