Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen alapon állítják a...

Milyen alapon állítják a tudósok, hogy a Föld gömbölyű?

Figyelt kérdés
Ehhez minimum az kéne, hogy definiálják a gömb fogalmát. De ezt nem tudják megtenni, hiszen a gömb definiálásához kellenek olyan alapfogalmak, mint pont, egyenes, stb. Az alapfogalmak meg olyan dolgok, amiket az egyes emberek esetleg máshogy fognak fel.
2020. nov. 18. 18:09
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/211 anonim ***** válasza:
31%
Mármint a szakaszt kell forgatni, mielőtt valaki beleköt, nem a síkot.
2020. nov. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/211 anonim ***** válasza:
82%

"Hogy mondhatja bárki is azt, hogy a Föld és a Nap távolsága 150 millió km, ha mindenki fejében más él arról, hogy mi az a távolság?"


Teljesen mindegy, hogy kinek milyen fogalom él a fejében a távolságról. Előveszel egy mérőszalagot, és lemérsz vele magad elé egy 1 méteres szakaszt. Annyi egy méter. Ott van előtted, innentől nem kell a fejedben lévő képre támaszkodnod a távolság kapcsán. Meg senkinek sem. Hiszen ott van a szemed előtt, élőben látod. És innentől kezdve totálisan mindegy, hogy kinek mi él a fejében a távolságról, nemdebár?

2020. nov. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/211 Wadmalac ***** válasza:
74%

Kedves kérdező.

Gondolom te vagy az, aki privátban is versenyezni akart, ki ért jobban fizikához matekhoz.

Látom, a farokméregetést azóta sem nőtted ki.

De a tudományos gondolkodást azóta sem sikerült abszolválnod.


Feltettél egy (önmagában is WTF) kérdést.

Kaptál rá rengeteg választ.


Erre a reakcióid:


- nem fogadod el a matematika, fizika világmodellünk alapjait sem, kétségeidet személyes metafizikai morfondírozással alátámasztva (mint a tudománytagadók "nem is létezik anyag" stb. megnyilvánulásai) és az ezerszeresen ellenőrzötten jó világmodellt ezzel próbálod cáfolni.

- nem érted meg a válaszok matematikai tartalmát, ezzel a lendülettel hülyeségnek minősíted őket.

- továbbra is azt próbálod vitaérvként bevetni, hogy te jobban tudod mindenkinél, na rajta, versenyezzük is, ki az okosabb.


Erre a hozzáállásra tényleg maximális tisztelet jár azoknak, akik képesek továbbra is türelmesen és vitaképesen válaszolni.

Pedig, valljuk be, ezzel a mindenkit lenéző és a tudománynak totál ellentmondó erőlködéseddel már csak annyit érdemelnél, hogy "na elmész te a p...".

Emelem kalapom mindenki előtt, aki továbbra is képes ezt a lezárást elkerülni és tovább érvelni falra szórt borsóként.

De mindezeknek jelzem, láthatóan hasznos, értékes energiáitokat szerintem olyanra szenteljétek, aki megérdemli és hatása is van rá.

A kérdező nem ilyen.

2020. nov. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/211 Tevenyereggyarto ***** válasza:
80%

Nem tudom ti hogy vagytok vele de szerintem mindent elmond a Kérdező tudományosságáról az ,hogy szerinte annak van igaza aki hamarább válaszol egy feltett kérdésre.... Tök logikus, az iskolában is mindig a legokosabb végez a dolgazatával 10 percen belül, a sok hülye meg óra végéig irogatja az oldalakat, pfff.

Kérdező olyasmi eszedbe sem jutott ,hogy esetleg te nem érted a dolgokat ? Vagy ,hogy egy ilyen “ki a gyorsabb” játéknél egyesek pont nem lesznek gép előtt ? Aki pont akkor nem online amikor te kérdezel az hülye a matekhoz ?

2020. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/211 A kérdező kommentje:

#71

Gondolom valami becsapós kérdés és arra megy ki a játék, hogy a feladat nem zárja ki a síkból való kilépést mozgatásnál.

2020. nov. 19. 12:20
 76/211 anonim ***** válasza:
78%

Hát ez kész ! Komolyan ! Már is felvillanyoztad a napomat ! Komolyan , egy szóköz egy ilyen vitában a legfontosabb érved ?


Te vagy egy jól fejlett troll vagy , vagy egy címeres idióta . És most nem tudom eldönteni , hogy melyik a kisebb baj .

2020. nov. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/211 Tevenyereggyarto ***** válasza:
77%

#77


“De, eszembe jutott, csak mindig rájövök, hogy nincs így.”


Hát nem tudom. Ha én mondanék dolgokat s utána ~tizen kijavítanak akkor elgondolkoznék ,hogy tényleg igazam van-e. Persze lehet neked van igazad s mindenki más hülye.


“Arról már ne is beszéljünk, hogy írni se tudsz”


Ezt részben elismerem, rossz a helyesírásom. Néha félregépelek vagy rosszul írok le egy-két szót, rég voltam sulis na :c Azért szerintem olvasható, eddig nem különösebben okozott gondot másnak a helyesírásom.


“és szerinted szóközt kell tenni a kérdőjel elé.”


Ugyan, ez csak annyit jelent ,hogy az én alapfogalmas axiómám definíciója más a kérdőjel és szóköz viszonyáról mint neked.

2020. nov. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/211 A kérdező kommentje:

"Hát nem tudom. Ha én mondanék dolgokat s utána ~tizen kijavítanak"


Az a baj, hogy egyen se javítottak ki, sőt volt olyan válaszoló, aki elismerte, hogy könnyebb kérdésre számított és azért válaszolt rosszul.

2020. nov. 19. 12:50
 79/211 anonim ***** válasza:
77%

"Az a baj, hogy egyen se javítottak ki, sőt volt olyan válaszoló, aki elismerte, hogy könnyebb kérdésre számított és azért válaszolt rosszul."


Ezt legyél olyan kedves egy példával alátámasztani . Mert én ilyet a most már 80 kérdés - viszont kérdés - trollkodás halmazban nem látok .

2020. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/211 A kérdező kommentje:

Tessék:

41:

"Arra nem gondoltam, hogy egy megkeseredett életű egyetemi professzor vizsgáztat itt minket a nem euklideszi geometriák szépségeiből."

2020. nov. 19. 12:54
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!