Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Neandervölgyi negyedik...

U. Xorter kérdése:

A Neandervölgyi negyedik trimeszterében milyen folyamatok mehettek végbe?

Figyelt kérdés
Ill. az első három miben volt más, mint a mienk?

2020. nov. 23. 01:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem senki se tudja.
2020. nov. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

A negyedik harmadban?

OMG

2020. nov. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Várjál már kristóf, ez most csak egy kósza kérdés, vagy a neandervölgyis barátunk is végig te voltál? Már olyan rég olvastam kérdést a neandervölgyi ember izmos szexi testéről, a vele való birkózásról és szaporodásról. Ha te voltál az, kiírhatnál pár újat.
2020. nov. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

"A negyedik harmadban?"

A születés utáni első három hónapot szokták így mondani.

2020. nov. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Aki esetleg nem tudná, a neandervölgyi 11-12 hónapig hordta ki az ivadékát. A H. Sapiensnél a trimeszter alatt egy 3 hónapos prenatális fejlődési szakaszra gondolunk. Ilyen értelemben a neandervölgyinél kb. négy trimeszter van, de talán szerencsésebb lenne "tetrameszternek" hívni (?).

Szóval az érdekel mennyire lehettek mások a magzati fejlődésük, ami lehetővé tette a nagyobb koponya méretet,...és a többit.

2020. nov. 23. 19:59
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ebből, hogy hosszabb volt a terhességi időszak, tudja bárki is a magzat fejlődés részleteitt?


1-es voltam.

2020. nov. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne helyesebb tetrameszternek hívni, mert a három hónapot akkor is trimeszternek kell nevezni, ha négy van belőle.

Azért két kérdés felmerül bennem:

1/ Honnan a tökömből tudja valaki, hogy egy neandervölgyi ősember terhessége tovább tartott

2/ Miért gondolja valaki, hogy a terhessége 4. trimeszterében valami különleges történt, nem pedig ugyanaz, mint a ha4madikban, azaz növekedik a baba.

2020. nov. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Én sejtem, hogy mi a várt válasz. A neandervölgyi magzatok a negyedik trimeszterben izmosodtak és szőrösödtek meg, a szemöldökcsontjuk is ekkor nőtt meg, és alakult ki a végleges zömök izomgolyó formájuk. Ennek az embergyerekekhez képesti plusz fejlődési szakasznak köszönhetően ők már a születésük pillanatában készen álltak egy kocsmai bunyóra, iszapbirkózásra, és kisebb súlyú szexuális zaklatások elkövetésére.
2020. nov. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod?
2020. nov. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

#7-es, rendben, nevezzük trimeszternek, mint a prenatális fejlődés három hónapját határoló diszjunkt időintervallum. Hogy honnan tudjuk? Nos, az idő haladtával a tudósok felfedeznek ezt-azt, genetikát, különböző képalkotó eljárásokat, összehasonlítják a ma élő különböző emlősök tulajdonságait, és amikor találnak egy leletet, következtetéseket vonnak le. Sőt, publikálják is őket, bárki megtalálhatja ezeket az információkat - forrássokkal ellátva - az interneten. De ezen a kérdésen már túl vagyunk, ha bizonytalan vagy az adatban, visszakeresheted azt a kérdést.

Természetesen nem tudom mi a válasz, de egészen biztos nem az a bullshit, amit #8-as (15:03) írt. Prekoncepcióim szerint egy más agyi kapacitással bíró fajta teljesen más hormonális változásokon megy át magzati korában. Legalábbis nekem kézenfekvő, hogy nem ugyanaz, mint az emberé, csak elnyújtva. Majd jön egy szakértő, és elmondja a véleményét.

2020. nov. 25. 00:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!