Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia tanulás, hogyan?

Kémia tanulás, hogyan?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben elkezdett érdekelni a kémia és szeretnék belőle egy magasabb szintre eljutni (középiskolás emelt és verseny szint minimum). Viszont már nem vagyok iskolás és anno nálunk nem volt erős a kémia. Tehát a régi jegyzeteim nem elegek egy ilyen szint eléréséhez. Szerintem még középszinthez sem. Alapból csak 2 évig volt kémia, azon is volt, hogy palacsintát sütöttünk. Szóval az lenne a kérdésem, hogy milyen oldal, vagy esetleg videó csatorna, vagy könyv van, ahol egyedül el lehet jutni ilyen szintre. Tudom ha rákeresek ötezer találat van rá, de azok közül én nem tudom melyik a legjobb. Esetleg akik kémia érettségire, versenyre készülnek, vagy csak ismernek ilyet, mit javasoltok?

2020. nov. 26. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Mozaik könyvekkel érdemes kezdeni, mert ott az alapoktól fejtik ki, rengeteg érdekességgel megismertetve.

Angolul vannak jobb, összetettebb könyvek is, amikkel ölni is lehet, de milyen szinten beszéled?

Plusz külföldön teljesen máshogy van összeállítva a tantárgy és nem olyan rendszer szerint tanulják, ahogy itthon.

Ha már a mozaik könyvek megvoltak és érted az angolt, akkor érdemes pl. Why chemical reactions happen könyvet is elolvasni.

2020. nov. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. Beszélem az angolt is, csak pl a vegyületek meg ezeknek a nevét nem tudom angolul. Mármint a konyhanevüket, ami ugyan az, azt tudom. Megérteném a tudományos szöveget is, de lassabban haladnék vele. Magyarul azért mégiscsak jobban tudok.
2020. nov. 26. 15:52
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Megnézem ezeket is. :)
2020. nov. 26. 16:39
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

amit írtak neked előttem nind szar ezekből egyedül nem fogod megtanulni a kémiát

a Bodor E. Szervetlen kémiával kell kezdeni, ez hozzáférhető a Veszprémi Egyetemi Kiadó gondozásában megjelent művel

utána a Markó-Farády Szerves kémia I-IV jön ennek 4 kötete van

befejezésül kiváló munka Liszi J. Fizikai Kémia ugyanúgy a Veszprémi Egyeteni Kiadó gondozásában

ezek átölelik 1 vegyész alap tudását

2020. nov. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm :D
2020. nov. 26. 19:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig a Villányi könyveket és feladatgyűjteményeket érdemes tanulmányozni. A legjobb ha az alap tudást egy író könyveiből szerzed meg, mert könnyebb ráhangolódni. Ha csak a Villányi könyvekből tanulsz eleinte, sokkal jobban kirajzolódik majd egy kép a fejedben. Saját tapasztalatból mondom, én egyedül készülök emelt kémiára.
2020. nov. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!