Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A dinoszauruszok intelligens...

A dinoszauruszok intelligens lények voltak?

Figyelt kérdés
2020. nov. 28. 22:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Állatok voltak.
2020. nov. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Annyira igen, mint pl. a mai madarak vagy az emlősök (leszámítva az embert). És legalább annyira változatos módon is, mivel a dinoszaurusz egy nagyon tág fogalom.
2020. nov. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

2


Melyik dinoszaurus volt a legintelligensebb?


Fel lehet becsülni az IQ-jukat?


Maradtak fenn építmények, gépezetek amelyeket dinoszauruszak készítettek?

2020. nov. 28. 23:18
 4/29 anonim ***** válasza:
0%
Olvastam valahol, hogy volt olyan dinoszaurusz faj amelyik igenis értelmes volt. Sokkal értelmesebb, mint mi. Fejlett civilziációkat épített és a nullponti energiát megcsapoló hangtalan korongokkal repkedtek. Sajnos kipusztította őket egy kozmukus háború. Itt beszámol erről a reptoid szociológus hölgy [link]
2020. nov. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Nem, olyan intelligensek voltak mint a madarak
2020. nov. 29. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%

"Maradtak fenn építmények, gépezetek amelyeket dinoszauruszak készítettek"

Nem.


"Fel lehet becsülni az IQ-jukat?"

Nem tudom, létezik-e általános egységes állati IQ skála, de ha igen, akkor is csak becsülni lehet. A legokosabbak valahol a mai intelligensebb madarak, pl. varjak szintjén lehettek.

[link]

2020. nov. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

6


Köszi.


És lehet, hogy a mai reptiliánusok (akik a Piri Reis térképet készítették még amikor nem borította jégtakaró) a dinoszauruszok többségét kiirtó természeti katasztrófát túlélt kisebb testű dinókból fejlődtek ki?

2020. nov. 29. 09:50
 8/29 anonim ***** válasza:
Feltétlenül, kérem... feltétlenül. Ne felejtsd el bevenni a szokásos gyógyszert, amit a nővér ad.
2020. nov. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

8


Nagy az ellenkezés látom :) Már skizofréniát látnak egyesek ilyenkor amikor nem épp konformista teóriákat hallanak :)


Ez rendkívül vicces.

2020. nov. 29. 10:39
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Van rá egy módszer, amivel ki lehet számolni, hogy mennyire lehet intelligens egy lény. A dinoszauruszokat sokáig buta, lomha állatoknak tartották, mert az emberek fejében élt egy hüllő sztereotípia. A theropodák egy része úgy tudom, hogy a nagymacskákhoz hasonló intelligenciával rendelkezett.

A "mai reptiliánus" konteó szerintem ott bukik, hogy egyszerre túlságosan humanoidnak és hüllőnek képzelik el. Nézd meg a ma élő dinoszauruszokat az Antarktiszon vagy a bolygó déli féltekéjén: pingvinek. A távolból lehet úgy néznek ki, mint egy ember, de teljesen madárszerűek, a szárnyaikkal pedig nem hiszem, hogy bármit is tudnának rajzolni.

Én nem zárom ki, hogy már az embert megelőzően is éltek civilizációval vagy kultúrával rendelkező lények a bolygón, aminek a felfedezése még várat magára (sokáig az emberek is kis csoportokban éltek és sok fajtájuk kihalt), de nem a Piri Reis térkép rajzolói voltak ezek. Én sokkal régebbre tenném ezt, olyan korszakokba, ahonnan alig vannak leletanyagok vagy olyan régiókba, ami nem ideális arra, hogy a maradványok megőrződjenek.

A Piri Reis térkép ráadásul a mai állapotot ábrázolja, csak épp jégtakaró nélkül. Legalábbis ezt írják róla. Ha már mindenáron konteózni akarsz, akkor emberi civilizációt keress, amit a jégkorszak utáni felmelegedés semmisíthet meg. De ezeket a dolgokat ebben a kategóriában nem szokták komolyan venni.

2020. nov. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!