Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudják a tudósok,...

Honnan tudják a tudósok, milyen hangja van a dinoszauruszoknak?

Figyelt kérdés

2020. dec. 2. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudják.
2020. dec. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Tudni nem tudják, csak megpróbálták előállítani kövületek alapján a hangképző szervet és megszólaltatni, valami ilyesmit láttam egy műsorban.
2020. dec. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Azt a műsort én is láttam. Leletek, csontok alapján elkészítették műanyagból a szerveket, aztán vhogy levegőt fújattak át rajta, és kb olyasmi lehetett igazából is.

Olyan ez, mintha műszaki rajz alapján legyártanál pl egy ókori dobot. Annak is dob hangja lesz, nem pedig klarinét, vagy hegedű.

2020. dec. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudják. Jelenleg csupán a Parasaurolophus hangját sikerült megtudni. Mivel elég jó állapotban megőrződött a fejdísze, azon/annak modelljén keresztül levegőt fújtak át, és ilyen hangokat kaptak:


https://www.youtube.com/watch?v=d-tRFuMdQkA


Az egy dolog, hogy az élő állatnál még valamilyen plusz lágyrészek lehettek a fejdísz belsejében, amelyek miatt kis eltérésekkel más hangokat produkálhatott, ám attól még így bőven kijelenthető, hogy ezek a hangok majdnem 100%-ban tükrözik a valóságot.

Egyébként van még néhány más ornithopoda amelynek szintén jó állapotban megmaradt a fejdísze, viszont nem tudok róla, hogy azokkal is megcsinálták-e azt mint a Parasaurolophusszal.

2020. dec. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat. Ment a zöld.
2020. dec. 4. 17:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!