Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a bizonyíték rá, hogy az...

Mi a bizonyíték rá, hogy az ember evolúciója még ma is tart?

Figyelt kérdés

Ehhez hasonlókra gondolok, mint például agynövekedés, a koponyaváltozása vagy ilyesmik.

Mert ha összevetem a mostani embereket például a középkori emberekkel, akkor olyan nagy különbségeket nem látok.



2020. dec. 5. 19:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Létezik egy olyan változás, amitől az ember kb. 5%-kal okosabb lesz.

Nagyjából 10000 éve terjed, és még nem terjedt el az egész emberiségben.

Vagy pl. a bölcsességfogak fokozatos elsorvadása, eltűnése, az állkapocs további kisebbedése.

Ne a középkort nézd, legalább az ősemberekig menjél vissza, 10000 évet.

2020. dec. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mojjo ***** válasza:
100%

Az, hogy az ember szaporodik, és szaporodáskor nem tökéletes másolatokat hoz létre. Ennyi pont elégséges annak bizonyítására, hogy az ember evolúciója zajlik.

De igazán látványos változásokat egy olyan élőlénynél, aminek a szaporodási ciklusa évtizedekben mérhető, ne pár száz éves távlatban várj. Főleg ha nincs drasztikus szelekciós nyomás a környezet felől.

2020. dec. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Bár igaz, a középkorban is volt egy ilyen esemény.

Amikor a pestis pusztított, azok az emberek maradtak meg, akik jobban bírták ezt.

Ennek még ma is látszik a hatása, mert valamelyest védettek vagyunk néhány betegségtől.

2020. dec. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont nemrég olvastam egy cikket egy kutatásról, ami arról szólt, hogyan változik mostanában az emberiség.


Amellett, amit az 1. válaszoló írt (bölcsességfogak eltűnése, amivel össze függ az állkapocs kisebbedése) például egyre gyakoribb az alkarban egy újabb artéria (arteria mediana, középső artéria) megjelenése.

Emellett egyre hosszabb az agy posztembrionális fejlődése, azaz egyre később fejeződik be az agy fejlődése (lassan már 24 éves kor után), és egyre tovább van jelen ezáltal a "gyerekes" (nem negatív értelemben) viselkedés.


(Azt még itt szeretném megjegyezni, hogy annak a kérdésnek, hogy ez mire jó, nincsen értelme, mivel az orvostudomány szerencsés fejlődése óta nem érvényesül 100%-ban a természetes kiválasztódás, így ezeket a változásokat nem a változások hasznossága terjeszti, hanem a gén dominanciája.)

2020. dec. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ha összevetem a mostani embereket például a középkori emberekkel, akkor olyan nagy különbségeket nem látok."

Van egy genetikai változás, ami a középkorban terjedt el, az alkohol-tolerancia erősödése. Ugyanis akkoriban Európában a víz sokszor volt fertőzött, és aki folyton csak bort ivott, az jobb eséllyel kerülte el a fertőzést. Ez ma főleg a kaukázusi/europid rasszra igaz, akik (nagy vonalakban) a középkori Európa területéről származnak.


Egyébként mi igazolja, hogy már nem tart az evolúció? Ami egyébként 10-100 ezer éves távlatokban mutatkozik meg.


De tessék, egy olyan mutáció a sok közül, ami az evolúció egyik alapja:

[link]

[link]

2020. dec. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%
Én valahol azt olvastam, hogy a kis lábujj is "gyorsan" változik, és lehet, hogy akár 100 éven belül el is tűnhet.
2020. dec. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6/

hülyeség

2020. dec. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Esetleg 10000 év.

De most már génsebészet lesz, nem lesz erre ideje.

2020. dec. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A laktoz tolerancia a bronzkorba jelent meg az europai népessegbe es a mai napig se terjedt el teljesen.

Más nepeknél, akik eredetileg nem tartottak szarvasmarhat, ma sincs jelen.


Egyebbként az atlagos agyterfogat kisebb lett a jégkorszak vege ota és a vázszerkezet is degeneráltabb.

Valoszinűleg ahogy az állati feherjét a táplálékunkból, egyre inkább kiszoritották a gabonafélék.

2020. dec. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Tak ***** válasza:
8%
Nekem pl.7 ujjlenyomatom van végtagonként,van akinek csak 5,van akinek 6.Persze ez a Darwini elmélet szerint nem is lehetne.
2020. dec. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!