Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor lesz esély gyarmatosítan...

Mikor lesz esély gyarmatosítani a marsot?

Figyelt kérdés

2020. dec. 5. 21:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Erre tippelni tud mindenki leginkább, sok minden közbe jöhet addig, de szerintem reálisan 20-30 év minimum.
2020. dec. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem reálisan vagy soha vagy többszáz év. Nem is igazán értem miért gondolják olyan sokan komolyan, hogy ez egyáltalán elérhető távolságban van a nemtúl távoli jövőben. Leírom az okokat, hogy miért gondolom így.


Nagyon ritka az atmoszférája és ha még az összes CO2-t elszublimáltatnánk valahogy a sarkokról (ami még a mostani technológiával is szinte megoldhatatlan lenne) akkor is csak 2-3x lenne sűrűbb a légköre, ami még mindig nem elég, hogy szkafander nélkül álljunk a felszínen, és a hőmérséklet így továbbra is ingadozni fog.

És ez a legnagyobb probléma szerintem, mert ha még a sarköri CO2 felszabadításával lenne mondjuk fél báros nyomás legalább, és valamilyen módon betudnánk állítani 20-30°C-ra a hőmérsékletet (ami mégegyszer mondom még úgy 50 évig megvalósíthatatlan lenne) akkor ellennénk egy oxigén palackkal, sőt, párszáz év alatt akár át is alakíthatnánk a CO2-t oxigénné és már oxigénpalack se kéne. De mivel közel sincs annyi CO2 megfagyva a sarkokon ezért ez kivitelezhetetlen, innentől kezdve meg szerintem veszett fejsze nyele az egész terraformálás.


És ezek után persze van még egy csomó probléma ami még mindig majdnem lakhatatlanná tenné a bolygót.


Nincs oxigénje, tehát az összes UV sugárzást megkapná az ember védőburkolat nélkül, amit csak lehet.


Nincs mágneses tere, szóval az UV mellett jönnének még nagyenergiájú töltött részecskék, mind a nap, mind a világűr felől + a maradék légkört, amit sikerülne létrehoznunk egy idő után a napszél lefújná.


A mars talaja tele van perklorátokkal, ami szerintem minden földi élőlény számára mérgező, emiatt nem hinném, hogy tudnánk növényeket termeszteni ott már persze ha lenne egyáltalán légkör, de idáig el se jutnánk sajnos :) Továbbá nitrogénben nagyon szegény a talaj, így emiatt se nagyon tudnának nőni a növények.


Valamint nagyon száraz a bolygó, vannak hírek, hogy találnak rajta vizet, ami kisebb kolóniáknak elég lenne, de az egész bolygót beterítő kiterjedt víztömegek nem tudnának kialakulni, valószínűleg felhőképződés is minimális lenne, ezért eső nem esne, ergo a növényeknek megvan a századik okuk hogy kipusztuljanak :)


Egyedül annak van reális esélye, hogy a marsi földbe ásott kolóniákat, vagy valami búrával létrehozott dómokat alakítsunk ki, de ennek a tudományos vizsgálatokon kívül megintcsak nem sok értelmét látom, ki akarna így élni.


Persze ha egy esetleges régi élet nyomaira bukkanánk (egysejtű szinten), akkor érdemes lenne minél többet foglalkozni vele, de egyelőre szerintem csak egy száraz, kietlen bolygónak tűnik. Szerintem sokkal jobban járnánk ha az Európa, Ganümédész vagy Kallisztó holdakra fektetnénk az energiánkat, ott ugyanis jóval nagyobb valószínűséggel fordulhat elő élet.

2020. dec. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A Mars túlságosan is különbözik a Földtől, egyszerűbb körülötte keringő önfenntartó űrállomásokon lakni. Az előre látható, jósolható emberi jövőben a Mars soha nem lesz lakható, ezért nem érdemes a gyarmatosításával foglalkozni, de ez igazából az összes égitestre érvényes, a Földön kívül.
2020. dec. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"ha még az összes CO2-t elszublimáltatnánk"

Elég sok aszteroida van CO2 és vízből. Kicsit ha ezekkel megdobálnánk a Marsot (és akkor már a Holdat is), biztos javulna a helyzet.

Persze ez se lenne gyors dolog, de lenne esélyünk.

2020. dec. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még megmaradna a mágneses mező hiányának, valamint az alacsony gravitációnak a problémája.
2020. dec. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Évszázadokba telne, mire így levegőt és vizet lehetne vinni oda.

Addigra már nem hiszem, hogy probléma lenne a mágneses mező kialakítása.

Lehet, hogy már a gravitáció sem.

Sőt: addigra talán a Vénuszt egyszerűbb lesz átalakítani, és az közelebb is van.

2020. dec. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vélem, talajszint alatt lehetne csak kialakítani telepeket. A kisebb tömegvonzás nem tartja meg a légkört és a direkt napszél is kisöpri, tehát most okkal nincs légköre és ha zsákban vinnénk oda légkört, az is eltűnne.
2020. dec. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Egy fenét.

Persze, hogy szökne, de valaki kiszámolta, hogy még a Holdon is megmaradna úgy 100000 évig a légkör, ha odavinnénk. A Marson gondolom 500000 évig.

Ennyi idő állna rendelkezésre pótolni: csak állandóan fújni kellene, mint egy rossz biciklibelsőt.

2020. dec. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg ott a Napszél is...
2020. dec. 6. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Ja, annyit még, hogy lehetne használni azt a módszert, ami az első amerikai űrhajókon volt.

Ha nagyjából csak oxigén van a légkörben, akkor egyharmad nyomás is elég lenne a földihez képest.

Ráadásul akkor ózon is lenne a tetején.

2020. dec. 6. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!