Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Napból jövő fény energiájána...

A Napból jövő fény energiájának hány százaléka fényenergia? Tehát nem hőenergia.

Figyelt kérdés
Legyen szíves a kedves válaszoló valami forrással alátámasztani válaszát! Köszönöm szépen!

2020. dec. 19. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Google: solar radiation spectrum
2020. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
"A Napból jövő fény energiájának" 100%-a fényenergia. Nem úgy akartad kérdezni, hogy a Nap által kibocsájtott energia hány százaléka fényenergia?
2020. dec. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De úgy akartam fogalmazni. Köszönöm a helyesbítést!
2020. dec. 19. 20:07
 4/10 Mojjo ***** válasza:
100%

3 másodperc google után:

"About 44 percent of solar radiation is in the visible light wavelengths, but the Sun also emits infrared, ultraviolet, and other wavelengths."

[link]

2020. dec. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3 mp neked.


Köszönöm!

2020. dec. 19. 21:38
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Gugli: nap látható tartomány százalék

Harmadik találat:

"A napsugárzás a légkör határán az alábbi tartományokra osztható:

- Ibolyántúli sugárzás, részaránya 9%.

- Látható fény tartománya, részaránya 49%.

- Nem látható infravörös (hő-) sugárzás, részaránya 42%."

[link]

(Ez nem azonos a felszínen mérhető értékeknek, de ez nem is volt feltétel.)

2020. dec. 20. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hmmm, jó. Akkor rosszul kerestem. Köszönöm!
2020. dec. 20. 08:36
 8/10 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok. Én szerintem túlgondoltam kicsit. Azt hittem hogy az összes Napból távozó energia a kérdés. Mivel az nem egyenlő az összes fényenergiával. Ott vannak például a napkitörések. Akkor is távozik energia a Napból, és az nem csak fény formájában történik.
2020. dec. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem. Nem probléma. Csak egy átlagos valós számra voltam kíváncsi (ami nyáron érkezik a Földre), mivelhogy szeretném a szobámat a napfényhez hasonló erősségű és minőségű fénnyel beteríteni, de nem úgy látszik, hogy megvalósítható lenne, mivelhogy még így is igen messze állok tőle. De mindenképpen jobb lesz a helyzet, mint most.
2020. dec. 20. 19:42
 10/10 Mojjo ***** válasza:
@9: A légkör miatt a földfelszínre jutó EM sugárzás spektruma és arányai nagyon mások, mint ami a Napot elhagyja. Szóval ha ez volt a cél, nem jók a válaszok - mint ahogy a kérdés sem.
2020. dec. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!