Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kreacionizmus a természettud...

A kreacionizmus a természettudomány félreértésén alapszik, vagy szándékos megtévesztés?

Figyelt kérdés

Most jövök a vallás topikból, ahol volt egy kisebb vitám egy keresztény fundamentalistával. Szerencsére otthagytam, nem engedtem a provokációnak, hogy leírjam az evolúció bizonyítékait, ami aztán süket fülekre talált volna, és csak az én időm ment volna el.


Ami viszont meglep: a kreacionisták a tudatlanságuk ellenére nagy magabiztossággal mondják a magukét, és akarják nevettségessé tenni az olyan elfogadott, és bizonyított tudományos elméleteket, mint az Ősrobbanás vagy az evolúció. Tehát nyilvánvaló marhaságokat beszélnek, viszont nagy lendülettel.


A kérdésem az lenne, hogy hol van a kreacionizmus gyökere?


Ők felreértik a természettudományokat, vagy szándékosan terjesztenek valótlanságot? Ez utóbbi kérdés inkább a kreacionista "tudósokra" vonatkozik, akiktől a hívek merítenek.


2020. dec. 25. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem a természettudomány, hanem a Biblia félreértésén alapszik. Azt gondolják, hogy a Bibliában minden ami le van írva, az szó szerint úgy történt. Ez a kiindulási pontjuk. Az, hogy utána a természettudományos elméletek cáfolásával próbálkoznak, nekik csak mellékes dolog.

Ha az érvük esetleg nem is állja meg a helyét, abban biztosak hogy a következtetésük helyes, mivel a Biblia azt mondja, és az úgy van és kész. Igazából nem az érdekli őket, hogy az evolúció igaz-e vagy sem, azt már eldöntötték hogy nem igaz (szerintük). Az érdekli őket, hogy megtalálják azokat az érveket, amikkel alátámaszthatják az "igazságot".

Ebben a tekintetben, más a gondolkodásotok alapja. Te abból indulsz ki, hogy nem tudod mi történt, és azért szerzel ismereteket, hogy megtudd. Ők abból indulnak ki, hogy tudják mi történt, és azért szereznek ismereteket, hogy megindokolják.

Tehát, te amikor egy adatpontot kapsz, akkor az a kérdésed, hogy az a pont hogyan illeszkedik a képbe. Nekik, amikor egy adatpontot kapnak, akkor az a kérdésük, hogy az a pont hogyan támasztja alá amiről tudni vélik hogy igaz.

Ez egy automatikus mazsolázgatáshoz vezet. Csak azokat az adatpontokat tudják értelmezni és kezelni, amik egybeesnek a tanításaikkal. Ha így nézel a világra, akkor bármiről meggyőzheted magad, és ők kiválóan meg is győzik magukat.

2020. dec. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

"Azt gondolják, hogy a Bibliában minden ami le van írva, az szó szerint úgy történt. Ez a kiindulási pontjuk."


És ha felveted nekik, hogy igazából emberek mazsolázták azt is összes 397-ig bezárólag, hogy mi szerepeljen a Bibliában akkor választhatsz a kövezés és a kereszthalál között :D

2020. dec. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Próbáljunk különbséget tenni egy vad kreacionista és egy gyk/házi kreacionista között.

A gyk kreacionistáknak több alfaja létezik. A legelterjedtebb a troll. Nehéz megismerni, de a kreós hite nem létező, csak azért kreóskodik, hogy mást bosszantson és ezen szórakozik. A vallásban és itt is van pár. Ezt onnan tudom, hogy régen én is az voltam és itt is és vallásban is vannak olyan kérdéseim, ahol 80 oldalon keresztül folyik a vita, mert szándékosan értetlenkedek vagy állatságokat írok be. A majmok evolúciójával pl. jól el lehet szórakozni, de a madarakéval is. Pl. értetlenkedni a tollak megjelenésén, felhozni sárkányos biblia idézeteket, ica köveket stb. Szóval jól tetted, hogy hagytad a fenébe, mert a legesélyesebb, hogy csak egy troll volt.

Vannak a bibliás kreósok, néhányról tényleg hihető, hogy a Bibliát értelmezi szó szerint, főleg a jehova tanúi, esetleg néhány hitgyülis.

Vannak troll gyanús esetek is, amikor nem lehet eldönteni, hogy az illető troll vagy tényleg elmebeteg. A Bibliát nem valószínű, hogy olvasta, csak valamilyen teremtő dologban hisz, esetleg a földönkívüliekben. Ebből is van egy pár itt.

2020. dec. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyébként azért keveredtem eddig vitába, mert volt egy olyan gondolatom, hogy ha logikusan elmondanám nekik, hogy miként vannak ezek a dolgok, akkor talán ők is rájönnének arra, hogy milyen klassz dolog a természettudomány.


Most már azonban úgy látom, hogy ezeket az embereket inkább jobb teljesen ignorálni. Valóban úgy tűnik, hogy "ők tudják mi az igazság", ami részben megmagyarázza, hogy miért gúnyolódnak.


Most már olyan emberekkel, akik a természettudományokat gyalázzák, nem is fogok beszélni, sem itt, sem máshol.


Inkább arra fogok figyelni, hogy az én tudásom nőjön, és megtalálom majd azokat az embereket, akik alkalmasok ilyen témákra.


Én ugyanis szeretnék majd legalább egy alapdiplomát szerezni Biológiából. Nálam ez komolyabb téma.

2020. dec. 25. 17:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed.
2020. dec. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!