Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért vannak lyukak az emberi...

Miért vannak lyukak az emberi koponyán?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem rég feltűnt, hogy az emberi koponyán lyukak vannak több ponton amiket korábban nem vettem észre legalább is nem tűnt fel pedig régóta odáig vagyok a koponyákért, de mintha ez új dolog lenne. Pedig még természetórán is lerajzoltam egy koponyát a részeivel és egyáltalán nem rajzoltam rá ezeket a lyukakat és hogy mi lenne az. Interneten pedig minden képen van lyuk. Miket szolgálnak ezek a lyukak? Annyira szoktalan nekem. Nem mintha értenék a biológiához, természettudományokhoz de azért ez nagyon szokatlan nekem. Olyan mintha nem oda való lenne. Másnak is feltűnt hogy valami nem oké vagy mindig is voltak azok a lyukak csak nem voltam figyelmes? (mandela effeckt talán?)


[link]



2020. dec. 26. 23:38
 1/10 anonim válasza:
87%
Én azon szoktam kiszellőztetni a fejem.
2020. dec. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

erek, idegek ki- és belépését szolgálják

pl. a szemüreg alatti nagyobb nyílás a foramen infraorbitale, amelyen kilép a nervus infraorbitalis végága az arcra

2020. dec. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2.köszii :)
2020. dec. 27. 00:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Szemgödör alatt van a foramen infraorbitale, az állkapocscsonton a foramen mentalet láthatod (már ha emberben is úgy nevezik, mint állatokban :') )


A koponya tele van ilyen lyukakkal, hiszen számtalan ideg és ér hagyja el és tér oda hozzá.

2020. dec. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4.azokat a kifejezéseket láttam de magyarul nem tudtam leforditani

mi a magyar megfelelőlje?

2020. dec. 27. 12:42
 6/10 anonim ***** válasza:

foramen = lyuk, infra = alatt orbitale = szem(környék)?


Vagyis az orbita alatti lyuk.


A mental pedig azt hiszem állat jelent, de nem vagyok benne biztos :)

2020. dec. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6.köszi :D.

hiába probáltam több forfítót de unyanazt adta ki..

2020. dec. 27. 12:56
 8/10 anonim ***** válasza:
DictZone-t szoktam használni, tapogatózásra szerintem pont jó, de a latin tanárom a Finaly Henrik féle szótárat ajánlja mindig, de használni nem igazán értem hogyan kellene...
2020. dec. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a Finaly szótár a használat egyértelmű.


[link]

2020. dec. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a főoldal


[link]

2020. dec. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!