Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem képes az agyunk...

Miért nem képes az agyunk feldolgozni azt, hogy az univerzum végtelen, és hogy folyamatosan tágul?

Figyelt kérdés

Mármint most nem arra gondolok, hogy magát a jelenséget nem vagyok képes megérteni, hanem hogy, hogy lehet valami végtelen, ahol még nincs semmi sem (szóval még váróban van a tágulásra, hogy elérkezzen az oda is).


Mi lehet vajon a táguláson kívül, vagy ha véget is ér valaha a tágulás, mi következik be?

Tudom, vannak erre ilyen tudományos találgatások, mint például az állandósult világegyetem, a szétszakadó galaxisok, és az egyre jobban szűkölődő kozmosz.

Gondoltam olyanra is már, hogy esetleg olyan univerzum jönne létre, ami hasonló a Földön lévő jelenségre. Szóval olyan körkörösség alakulna ki, amely meggátolná azt, hogy bárhol is véget érjen az éter.

Nagyon érdekel a világűr működése, de ami kérdéseket az előbb felsoroltam, még nem találtam sehol se választ rájuk.



2020. dec. 29. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Hagyd a gondolkodást, nem neked való
2020. dec. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mojjo ***** válasza:
84%

@1: ?

Teljesen jó kérdést tett fel a kérdező...


@kérdező: Én annyival kiegészíteném, vagy inkább helyesbíteném a gondolatmeneted kiindulópontját, hogy egyelőre nem tudjuk, hogy véges, vagy végtelen-e a világegyetem. Mindkettőre abszolút megvan az esély. Annyit tudunk, hogy ha véges is, az átmérője legalább a 300-szorosa a belátható részének.

2020. dec. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mojjo ***** válasza:
94%
A fő kérdésedre pedig az a válasz, hogy az agyunk a minket körülvevő, érzékszervekkel közvetlenül megismerhető világ feldolgozására evolválódott, illetve megszületésünk óta is arra van trenírozva. Nagyon kicsiben, nagyon nagyban, nagyon nagy energiákon, nagyon nagy sebességeknél stb stb viszont teljesen máshogy néz kinés viselkedik a világ, mint ebben az érzékszervekkel közvetlenül megismerhető tartományban.
2020. dec. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

#2 ?


Kb mintha egy általános iskolás másodikos tanuló akarná levezetni a relativitáselméletet.

2020. dec. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mojjo ***** válasza:
100%
@4: Én ezt nem érzem így. Sok ember, még ha nem is kifejezetten rajongója a témának és ezért mélységeiben sosem nézett utána, időről időre biztos elmélázik azon, hogy mi a fene ez a világ körülöttünk, hogy néz ki, hogy működik stb. Innen-onnan hall félinfókat, ismeretterjesztő műsorokban lát pár rosszul kifejtett és könnyen félreérthető gondolatot, aztán azok mentén elkezd filózgatni. Tök természetes jelenség.
2020. dec. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Igen, ebben teljesen igazad van, hogy tök természetes jelenség. Ettől függetlenül az a kategória amire nincs egyszerű válasz mert a kérdező egyáltalán nem látja át a kérdés bonyolultságát.
2020. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező!

Ha ennyire nem érted, akkor érdemes a Földet venni példának.

Ott lehetséges, hogy addig mész rajta, míg nem tudsz tovább menni?

Nem.


Tudna növekedni?

Persze.


Ha csak a felszínén tudsz mozogni, akkor mi lehet a felszínen kívül?

Bármi.


Elemi szinten ilyen válaszokat kaphatsz.

Ha ennél jobban érdekel, azért már dolgoznod kell!

Sokszor volt már a kérdés, olvass vissza.

Vagy hallgass Dávid Gyulát.

2020. dec. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
[link] van magyar felirat is.
2021. febr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!