Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy tökéletesen poláris...

Egy tökéletesen poláris napszinkron műhold ha az egyenlítő felett 8:00-kor megy át helyi idő szerint, akkor minden más pont felett is 8:00-kor megy át?

Figyelt kérdés
2021. jan. 2. 22:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:

Nem, hanem minden pont felett ugyanakkor megy el, mint az előző alkalommal, de ezek különböző pontokon különböző időpontok.

[link]

2021. jan. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:

Ahogy látom, ez egy olyan pálya, ami pont merőleges a Nap felé mutató vektorra.

Ez esetben szerintem minden pont felett vagy delelés előtt 6 órával, vagy delelés után 6 órával tartózkodik, nem?

2021. jan. 2. 23:22
 3/63 anonim ***** válasza:

"minden pont felett"

Nem lehet egy időben minden pont felett. :)

A pálya állása mellékes, a lényeg az időzítés. Ráadásul az sincs megkötve, hogy 24 óra alatt hány kört kell megtegyen (ez a pásztázott sáv szélességének függvénye), csak 24 óra múlva ugyanazon pont fölött legyen.


[link]

2021. jan. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:
Helyi időben miért ne lehetne minden pont felett ugyanakkor?
2021. jan. 2. 23:45
 5/63 A kérdező kommentje:
És miért kéne 24 óra múlva ugyanazon pont fölött lennie? A műholdak többsége nem 1 napos ismétlődéssel működik, hanem sokkal több. Láttál már egyáltalán műholdat?
2021. jan. 2. 23:46
 6/63 anonim ***** válasza:

Helyi időben miért ne lehetne minden pont felett ugyanakkor?


Mert ahhoz az kéne, hogy a pályasíkja folyamatosan forogjon. A gravitáció pedig ilyen mozgást nem tud létrehozni. Kepler 2. törvénye: "A bolygók ellipszis pályán keringenek." Ez egyben azt is jelenti, hogy folyamatosan az adott ellipszis síkjában maradnak.

2021. jan. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:
Ott van a belinkelt kép. Miért nem igaz, hogy minden pont felett delelés előtt vagy után 6 órával van a műhold?
2021. jan. 3. 00:33
 8/63 anonim ***** válasza:
Igen, igazad van (7), én néztem be.
2021. jan. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
Mert például ha 12 kört tesz meg 24 óra alatt (ha ~3300 km széles sávokkal dolgozik), akkor egy időzóna fölött fél kört megtesz.
2021. jan. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
Szerintem te azzal az esettel számolsz, amikor egy kört tesz meg 24 óra alatt. De ha megnézed a wiki cikket, ezek a műholdak jóval alacsonyabb pályán keringenek, mint a geostacionárius műholdak. A poláris napszinkron pálya nem azt jelenti, hogy egy nap alatt kell megkerülnie a bolygót. (A "tökéletes" napszinkron kifejezést nem is igazán értem.)
2021. jan. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!