Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy tökéletesen poláris...

Egy tökéletesen poláris napszinkron műhold ha az egyenlítő felett 8:00-kor megy át helyi idő szerint, akkor minden más pont felett is 8:00-kor megy át?

Figyelt kérdés
2021. jan. 2. 22:48
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 sadam87 ***** válasza:
Azzal nincs nagy baj, ha a hibás magyarázatokat rosszul viseled, inkább azzal, hogy ha jó magyarázatokra irgalmatlanul taplón reagálsz.
2021. jan. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 A kérdező kommentje:

Milyen jó magyarázatokra. Egyetlen jó magyarázat volt itt, a 38-as, meg is köszöntem.

Nem tehetek róla, hogy sadam nem bírja elviselni, hogy rossz választ adott, majd azzal próbálja ezt palástolni, hogy másban meg igaza volt.

2021. jan. 8. 22:09
 53/63 sadam87 ***** válasza:

#52

Mikor adtam rossz választ?

2021. jan. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 A kérdező kommentje:
Visszaolvasva, tényleg nem adtál sehol rossz választ, hiszen a kérdést se fogtad fel. Elmondtad, hogy az éjszakai oldalon más idő van, mint a nappali oldalon, és ezzel rohadt büszke is voltál magadra.
2021. jan. 8. 23:01
 55/63 sadam87 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A 23. válaszodba te magad ismerted el, hogy még pontosanmeg sem tudtad fogalmazni a kérdésedet. Én ezek után inkább magamba néznék, te nyilván nem így vagy vele. (Ha úgy tetszik: azt sem tudod értelmezni, amit leírtál.)

Az eredeti kérdésedre a válaszom, miszerint az éjszakai oldalon (értelemszerűen más időpotnabn megy át a műdhold) tökéletesen helyes. Nyilván ezt inkább én is csak érdekességnek szántam, nem is gondoltam, hogy ezen fogsz fennakadni. (Az már téged minődít, hogy mégis.) Ezen kívül elég sokat írtam a témában, amire még reagálnod sem sikerült. (Modnjuk azok tuán, hogy erre is csak úgy, hogy könnyen levezethetően nem igaz, amit írtál, nem csodálom.)

Én segítő szándékkal írtam meg a válaszodat. A téa tényleg nagyon izgalmas. Nagyon sajnálom, hogy téged ez nem érdekel...

2021. jan. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 sadam87 ***** válasza:
Elnézést az elírások miatt!
2021. jan. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 A kérdező kommentje:

Mondjál egy lényeges dolgot, amit írtál. Azért gondolod hogy bármi lényegeset írtál, mert olyan távol vagy a témától, mint Makó Jeruzsálemtől.

Egyáltalán nem zavar, hogy biológusként itt a nagy fizikust játszod, miközben biológia témában egy kérdésre se láttam még, hogy válaszoltál volna? Nem elképzelhető, hogy ha már a biológiához se értesz, akkor nem a fizikával kéne próbálkozni?

2021. jan. 8. 23:18
 58/63 sadam87 ***** válasza:

"Mondjál egy lényeges dolgot, amit írtál."

Nos, hogy számodra mi lényeges ebből a témából mi lényeges, azt nem tudom, de a reakcióid alapján leginkább az lehet, hogy megkapd azt a választ, amit eleve elvártál. Hogy ennek mi értelme van, azt nem tudom.

Szerintem lényeges dolgok a problémával kapcsolatban (amiket én említettem, nyilván más felvetések is lehetnek érdekesek):

- létezik-e energiabefektetés nélkül fenntartható tökéletesen poláris napszinkron pálya? (nem)

- mi a helyzet a reális napszinkron pályáknál? (nem pontosan ugyanabban az időpontban haladnak át minden pont felett)

- hogyan befolyásolja a pálya elnyúltsága az adott pont felett való áthaladás időpontját? (még ha feltételezzük, hogy tökéletesen poláris napszinkron pályán van a műhold, akkor is csak tökéletes körpálya esetén igaz, hogy minden pont felett ugyanakkor halad át)

Nagyon érdekes téma. Kár, hogy téged csak a leegyszerűsített világképed érdekel.

"Egyáltalán nem zavar, hogy biológusként itt a nagy fizikust játszod, miközben biológia témában egy kérdésre se láttam még, hogy válaszoltál volna?"

Megtisztelő, hogy ennyire követed a munkásságomat! :D Mondjuk ha már ennyire érdekel, talán követhetnéd jobban is, mert elég sok biolgia témájú kérdésre szoktam válaszolni.

"Nem elképzelhető, hogy ha már a biológiához se értesz, akkor nem a fizikával kéne próbálkozni?"

Amúgy csak nem az elektrontagadó geológustanonc úrhoz van szerencsém? :D Mert akkor nem lepődök meg, hogy itt sem tudtál semmilyen érdemi érvet felhozni arra, miért lennének hibásak az állításaim. (És azon sem, hogy minden alap nélkül állítod, hogy nem értek a biológiához.)

Na mindegy, a parttalan vitát abba hagyom. Azt, hogy alaptalanul hazudod azt, hogy hamisak az állításaim, nem tudtam szó nélkül hagyni, de így már tudom, hényadán állunk: úgysem kapok tőled semmilyen érdemi reakciót.

Remélem örömöd telt az értelmetlen vitában! Meg azt, hs, hogy nem ez az egyetlen örömöd!

2021. jan. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 A kérdező kommentje:

"de a reakcióid alapján leginkább az lehet, hogy megkapd azt a választ, amit eleve elvártál"

Így van, pontosan ezt szerettem volna. Biztosra akartam menni, hogy jól gondolom-e a dolgot. Csak sajnos ezen az oldalon ilyet nem lehet csinálni, mert hozzámvágják, hogy "csak azt a választ fogadom el, amit elvártam".

2021. jan. 9. 11:07
 60/63 A kérdező kommentje:
És bárhogy is erőlködsz, senki nem fogja elhinni neked, hogy tudtad a választ, csak a rossz megfogalmazásom miatt nem adtad meg a választ. Jan. 3-án 14:20-kor kiírta az egyik válaszoló teljesen pontosan a kérdést és csak jan. 6. 20:07-kor érkezett meg a nagyjából helyes válasz, természetesen nem tőled. Majd rá 52 perccel neked is eszedbe jutott, hogy igazából mindvégig tudtad a választ. Hahahaháháháhöhöhökráhháhhá
2021. jan. 9. 11:15
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!