Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Akinek a felidéző képessége...

Akinek a felidéző képessége nem túl jó arról gondolhatják, hogy összességében gyenge képességű?

Figyelt kérdés
Az írásbeli dolgozataimra, tesztjeimre mindig jó magas osztályzatot kaptam, ám a szóbelivel mindig gondjaim akadtak. Szerintem ez azért volt, mert szóbeli esetén instant fel kell idézned a valamikor megtanultakat, olyan gyorsasággal mintha 1 perce olvastad volna és a rövid távú memóriából hívnád le. Írásbeli esetén nyilván több időd van gondolkodni.
2021. jan. 4. 08:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha valamit tényleg tudsz, azt az esetek többségében gyorsan fel tudod idézni.
2021. jan. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1


Aham, tehát nem lehet elfelejteni?


Gondolom te is mindent fel tudsz idézni amit általános suliban tanultál.

2021. jan. 4. 08:29
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

A hangsúly azon van, hogy HA VALAMIT TÉNYLEG TUDSZ.


Ha dogánál valamit épphogy sikerül kipréselni az agyadból, azt 1 hét múlva már úgyis elfelejted.

2021. jan. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk gimibem én is cssk a túlélésre mentem sok tárgyból.

Az meg hogy más hülyének néz e, nem különösebben fontos.

2021. jan. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4


A 3-as hozzászóló szerintem simán hülyének néz ha valami nem jut eszedbe.

2021. jan. 4. 10:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem azt gondolhatják, hanem hogy nem túl jó a memóriája. Ez alapvetően különbözik attól, hogy valaki gyenge képességű. A memória persze fejleszthető bizonyos határok között, de ezek alapvetően genetikai adottságok.

Azonban az írásbeli és szóbeli közötti különbséget inkább az okozza, hogy gátlásos természetű vagy. Írásban magadra vagy hagyva, úgy érzed, saját tempóban teljesíthetsz, ezért ez megy is. Szóban teljesítéskényszert érzel, és ez hatalmas gát. Próbálj meg sokat beszélgetni bármiről olyanokkal, akik nem zavarnak. A #3 válasszal nem kell foglalkozni. Erre jó a felejtős memória.

2021. jan. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, de egyébként a 4-est is én írtam.

Mi a baj azzal, hogy szerintem a magabiztos tudást azt elő lehet hívni bármikor és gyorsan?

2021. jan. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7


Az, hogy mindnekinek másmilyen a memóriája. De a memória erőssége nincs összefüggésbe például a problémamegoldó képességgel. Vagyis nem közvetlenül.

2021. jan. 4. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!