Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Tyranosaurus Rex mivel...

A Tyranosaurus Rex mivel érdemelte ki azt, hogy a legnépszerűbb dinoszaurusz lett?

Figyelt kérdés

Nekem is a T-Rex a kedvencem, valahogy olyan elit maga a megjelenése is. Dinoszaurusz volt a dinoszauruszok között.


Ám hallottam arról, hogy volt nála erősebb is. Nem ismerek minden dínót, csak néhányat. Ki volt az, ami erősebb volt nála, és miért nem ő lett akkor a Rex?


Talán még annyit, hogy a Jurassic Park film tette a T-Rex-et népszerűvé, vagy előtte is nagy tekintélye volt?


2021. jan. 6. 01:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Előtte azt se tudtuk, hogy létezett.
2021. jan. 6. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

Azért népszerű, mert a tökéletes ragadozó volt és az emberek valamiért jobban rajonganak a ragadozókért. Bár attól is függ, hogy hol népszerű? A popkultúrába nem a JP hozta be, de nyilván kellettek a jelenetek a filmből, hogy megkapja a "rivaldafényt".


Az, hogy ki volt nála erősebb egy kicsit értelmezhetetlen. Miben legerősebb? A t. rex azért lett olyan veszélyes vadász, mert a prédái maguk is rohadt veszélyesek voltak. A Hell Creekben vele élt együtt a triceratops meg az ankylosaurus. Mellettünk nem szarozhatott, ha nem akart éhen maradni vagy túl akarta élni a vadászatot. Ezek közül nyilván az ankylosaurus lehetett rá a veszélyesebb, ezért valószínűleg inkább el is kerülte. Azt, hogy miért nem rajonganak annyira ezekért a növényevőkért, nem tudom.


Valamikor az emberi történelem is sajnos akadályt görget a popkultúra elé. A Spinosaurus korai és egyetlen ismert maradványai megsemmisülnek a második világháború során, Németország bombázásakor és ez a dinoszaurusz sokáig "feledésbe merül".

Aztán ugye újra felkapják az ezredfordulón és a popkultúrába is bekerül.

Miután pedig egyre több leletet találtak, már tudják, hogy nagyon másféle ragadozó volt, mint a t. rex és pl. vízi életmódod folytatott, halakra vadászott. Nekem speciel érdekesebb, mint a t. rex, de nyilván az lesz a népszerűbb, ami többet szerepel a médiában, meg a filmekben.


Aztán ott a Giganotosaurus. Ez megint egy olyan dinoszaurusz, amit túl későn fedeztek fel, hogy bekerüljön a JP-be. Viszont bekerült olyan produktumokba, mint a Walking with dinosaurs. Korai tervek szerint a Giganotosaurus lett volna a Jurassic world új, nagy sztárja is, de aztán az indominust választották.


A dinoszaurusz, ami szerintem legalább annyira népszerű volt, mint a t. rex a JP előtt, az az Allosaurus. Aztán népszerűségben az nyert, aki bekerült a filmbe.


De úgy általánosságban a Hell Creek és Morrison formációk dinoszauruszai a legismertebbek valamiért.

2021. jan. 6. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"A Tyranosaurus Rex mivel érdemelte ki azt, hogy a legnépszerűbb dinoszaurusz lett?"

Mert olyan cuki a mosolya :)

[link]

2021. jan. 6. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

#3-as nagyot nevettem :D

Különben ha ragadozó, akkor inkább raptor. Kisebb helyet foglal, a feladatát elvégzi, könnyebb idomítani, és tovább tart a szomszédság :)

2021. jan. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Azért mert Észak-Amerikában ásták ki (Európában nem találtak hasonlóan nagy, jó megtartású ragadozó dinókat) és több, szinte teljes csontváza is előkerült.
2021. jan. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként, 8-9 évesen a "Búvár zsebkönyvben" olvastam róla először.

ZSARNOKGYÍK. Persze a legerősebb ragadozó lett a "mindentvivő".

Egy ideig Ő volt nálam is a király.

2021. jan. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az 1-es kivételével az összes választ, különösen a 2-est, amely a legrészletesebb.


Egyébként úgy értettem, hogy van-e (volt-) a T-Rex-nél fizikailag erősebb, mondjuk ragadozó.


#6


Most ki nálad a király?

2021. jan. 6. 11:14
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

6. Vagyok


Dunkleosteus és a Gorgonopsidok, de ők nem dínók. Roppant mód érdekelnek a dínóknál is régebben élt állatok.

Persze ezek is a koruk csúcsragadozói voltak.

2021. jan. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, talán az volt az első részletesen rekonstruált nagy termetű és veszélyes ragadozó dinoszaurusz, és akkoriban felkapott volt a hír, mindenki megtanulta a nevét. És hát elég jól csengő nevet is adtak neki.
2021. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

A dinoszauruszok mint téma, már alapból is elég érdekes egy ember számára: Hatalmas sárkány szerű lények, amikről biztosan tudjuk, hogy léteztek, de már réges-rég kihaltak. Szinte minden embert lenyűgöz ez az egész. ÉS természetesen nagyobb figyelmet kap köztük az, amelyik a leginkább hasonlít egy sárkányra vagy amelyik a legerősebb és legfélelmetesebb volt közöttük.


A T-rex sokáig a legnagyobb theropodának számított. Ráadásul a neve is elégé fülbemászó és tekintélyt parancsoló. Nem beszélve a kis kezeiről, amik még inkább kihangsúlyozzák nagy testét és adnak neki egy egyedi karaktert is. Ettől még felismerhetőbb lett, ami tovább növelte a népszerűségét.


A T-rex már elkerülhetetlenül beégett az emberek agyába és örökké úgy fogunk emlékezni rá, mint a legnagyobb és legfélelmetesebb ragadozó dinoszauruszra. (Szegény Spinoszurusz) A nagymacskák között is az oroszlán a király és nem a tigris. Pedig lehetne akár ő is, mivel nagyobb testű és tarkább megjelenésű macskaféle.

2021. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!