Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » SOS segítség kéne fizikához....

SOS segítség kéne fizikához. Valaki tud segíteni? többi lent.

Figyelt kérdés

két feladat van, holnapig kell megcsinálni, minimum 4es kéne ahhoz hogy ne bukjak meg, de sajnos egyáltalán nem értem. Valaki segítene megoldani őket? 1: Két R1 és R2 ellenállást párhuzamosan kapcsolunk egy 9v-os feszültségforrásra. Mekkora az eredő ellenállás, ha R1=R2=100Ω? Határozd meg az R1-en átfolyó áramerősség nagyságát és teljesítményét is!


2: Határozd meg a következő kapcsolási rajzon feltüntetett ellenállások eredőellenállását, ha R=6Ω link a rajzhoz:

[link]


Légyszi, ha valaki tud segítsen, nagyon sokat jelentene!



2021. jan. 6. 14:44
 1/6 anonim válasza:
hányadikos vagy?
2021. jan. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tizedikes, de sajnos sose ment a fizika, kèmia.
2021. jan. 6. 14:59
 3/6 anonim válasza:
100%
Most nincs időm rá de kb 2 óra múlva megcsinálom ha addig más nem csinálja meg. Amúgy nem értem hogy mi nem megy ezekben a feladatokban mert ha jól emlékszem akkor ilyeneket 8.ban csináltunk és nem jártam elit általánosba. Ha ezek nem mennek akkor nem tudom hogy vagy 10.es mert mi ha ezeket nem tudtuk akkor simán megbuktatott a tanár ezek voltak az alap feladatok
2021. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos el is felejtettem altalanosbol,+nagyon rossz volt a tanarom altalanosba, nincsenek alapjaim. De koszi szepen hogy megcsinalod, eletmento!
2021. jan. 6. 15:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1.

A két párhuzamosan kapcsolt R1=R2=R=100 Ω-os ellenállás eredője: Re=R/2=100/2=50 Ω

Az R1-en folyó áram: I1=U/R1=9/100=0,09 A=90 mA.

Az R1 ellenálláson fellépő teljesítmény: P1=U²/R1=9²/100=0,81 W

Egyébként ugyanekkora áram folyik az R2-ön és azon is ugyanakkora teljesítmény keletkezik.


2.

A felső ág eredő ellenállása: R1=R+R+R/2=2,5R

Az alsó ág eredő ellenállása: R2=R+R=2R

Az egész hálózat eredő ellenállása ezek párhuzamos kapcsolásából áll:

Re=(R1·R2)/(R1+R2)=R·(2,5·2)/(2,5+2)=R·5/4,5≈1,11R

2021. jan. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm még egyszer!
2021. jan. 6. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!