Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudósok miért ennyire makacsak?

A tudósok miért ennyire makacsak?

Figyelt kérdés

Ők a saját elméletüket tartják helyesnek mindaddig, amíg nem hozok egyértelmű bizonyítékot az elméletük helytelenségére.

Viszont ha nekem van egy elméletem, akkor már az én dolgom bizonyítani, nem pedig az ő dolguk megcáfolni.

Szóval hogy van ez?

Ha megkérdőjelezem a relativitáselméletet, akkor nekem kell bizonyítani az elmélet helytelenségét.

De ha a tudosók kérdőjelezik meg az én elméletemet arról, hogy mesterségesen alkották meg a koronavírust, akkor miért nem nekik kell ezt cáfolni?

Ezzel a kettős mércével szerintem felrúgnak mindent, ami a tudományosság feltétele lenne.


2021. jan. 10. 22:58
1 2 3 4 5 6
 11/60 Wadmalac ***** válasza:
77%

"egy biztos, sokkal valószínűbb, hogy mesterséges a koronavírus, mint hogy nem."

Fenéket.

Megvan a kismillió nagyon hasonló genetikai rokona régóta. Mutálódni meg minden mutálódik, mindig.


Áruld már ez, hogy ha mesterséges génváltoztatás hozta létre, akkor szerinted a már most ismert több mint tíz új mutációját is egyenként gyártják folyamatosan?


A tudomány nem arról szól, hogy te, a saját ismereteid szintjén mit tartasz hihetőnek, mit nem.

2021. jan. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
81%

"sokkal valószínűbb, hogy mesterséges a koronavírus"

Miért is? Vagy most a saját elméletedet tartod helyesnek mindaddig, amíg nem hozok egyértelmű bizonyítékot az elmélet helytelenségére? :)


"tudományos ténynek az utóbbit fogadják el"

Egyrészt nem tény (szerintem ezt senki nem mondta), de tudományos körben elfogadott, mivel a természetes kialakulása illeszkedik az ismert szabályszerűseghez, még az elődje is ismert.

2021. jan. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
81%

"De egy biztos, sokkal valószínűbb, hogy mesterséges a koronavírus, mint hogy nem."

kéne egy-két systematic review ennek az alátámasztására, mert a levegőbe beszélni menzés Marika néni is tud.

2021. jan. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
85%

"sokkal valószínűbb" - Értsd: Laikusként könnyebben érthető. Csak a természet nem így működik, a tudomány meg pláne.


Egyébként persze lehet, hogy laborban fejlesztett, véletlenül kiszabadult vírus, megvan rá az esély. (Nem sok, de van.) De ezt tényként előadni ugyanakkora hiba, mint az ellenkezőjét. A tudományos közösség nem azt várja el pl. tőled, hogy bizonyítsd, hanem hogy bizonyítás nélkül ne terjeszd tényként.

2021. jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 Wadmalac ***** válasza:
72%

""sokkal valószínűbb" - Értsd: Laikusként könnyebben érthető."

Mint a konteók úgy általában. Fast food a tanulás és gondolkodás helyett.


Az átlagember egója inkább fogadja be az ilyet, minthogy elismerje magának ,hogy a hiteles tudományos verziót nem érti.

2021. jan. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 A kérdező kommentje:

"Megvan a kismillió nagyon hasonló genetikai rokona régóta. Mutálódni meg minden mutálódik, mindig."


És ez mit bizonyít? Ha mesterségesen állítanak elő egy vírust, annak is megvan a kismillió genetikai rokona.


"Áruld már ez, hogy ha mesterséges génváltoztatás hozta létre, akkor szerinted a már most ismert több mint tíz új mutációját is egyenként gyártják folyamatosan?"


Mert mesterségesen létrehozott vírus nem tud mutálódni?


"kéne egy-két systematic review ennek az alátámasztására, mert a levegőbe beszélni menzés Marika néni is tud."


És az ellenkező állítás alátámasztására miért nem kell egy review se?

2021. jan. 11. 12:34
 17/60 anonim ***** válasza:
18%

Teljesen igazad van, a tudomány első szabálya, hogy fogd be a füled és szemed.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__108..

Ezt én írtam ki, és jól látszik, hogy a válaszolók mindig ki akarnak térni az elől, hogy válaszolniuk kéne, honnan tudták a konteóhívők melyik cég fogja először piacra dobni az első hatékony vakcinát.

2021. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 Wadmalac ***** válasza:
76%

"És ez mit bizonyít? Ha mesterségesen állítanak elő egy vírust, annak is megvan a kismillió genetikai rokona."



Akkor mi alapján állítod, hogy ez most kivételesen pont mesterséges?


"Mert mesterségesen létrehozott vírus nem tud mutálódni?"

Dehogynem. De te pont azt állítod, hogy pont az a bizonyos, emberre veszélyessé tevő mutáció mesterséges, miközben magad is elfogadod, hogy az összes többi újabb, ami esetlegesen még veszélyesebb változást okozott, az meg természetes.

Érzed a logikai hibát?


Mi alapján állítod, hogy PONT AZ az egy mutáció mesterséges?


"És az ellenkező állítás alátámasztására miért nem kell egy review se?"

Talán mert természetes mutációra kismillió peer-review publikáció létezik kismillió más vírusra is?

Szóval tudjuk, hogy létezik, biztonsággal?

2021. jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
75%

Itt van pár:

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. jan. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
81%

Na jó, van itt egy kis zavar az erőben.


1. A kérdésben elméletekről írtál. A koronavírus kialakulási útja (természetes vagy mesterséges) nem teljesen tudományos elmélet kérdése. Annyiból igen, hogy az evolúciós elmélet alapján valószínűsítik ill. fogadják el sokan a természetes voltát (szerintem jogosan, amíg más információ elő nem kerül), de olyan "elmélet" nincs, hogy márpedig ez természetes eredetű. Nagy valószínűséggel az, de senki nem állít ilyet tuti biztosra.


2. A válaszokban érezhető támadás nem abból fakad, hogy márpedig ez természetes eredetű, hanem hogy egyáltalán nem biztos, hogy mesterséges. Nem akarom túlragozni, szerintem érezhető a különbség.

2021. jan. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!