Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudósok miért ennyire makacsak?

A tudósok miért ennyire makacsak?

Figyelt kérdés

Ők a saját elméletüket tartják helyesnek mindaddig, amíg nem hozok egyértelmű bizonyítékot az elméletük helytelenségére.

Viszont ha nekem van egy elméletem, akkor már az én dolgom bizonyítani, nem pedig az ő dolguk megcáfolni.

Szóval hogy van ez?

Ha megkérdőjelezem a relativitáselméletet, akkor nekem kell bizonyítani az elmélet helytelenségét.

De ha a tudosók kérdőjelezik meg az én elméletemet arról, hogy mesterségesen alkották meg a koronavírust, akkor miért nem nekik kell ezt cáfolni?

Ezzel a kettős mércével szerintem felrúgnak mindent, ami a tudományosság feltétele lenne.


2021. jan. 10. 22:58
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
21%
Mert megtehetik
2021. jan. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 A kérdező kommentje:

"Elégedj meg az almás példámmal. Azt valószínűleg megérted."


Igen, megértettem, az a példa is jól mutatja, hogy ti kitaláltok egy egyszerűen magyarázható elméletet, majd minden mást azért vetettek el, mert bonyolultabb.

2021. jan. 11. 15:00
 33/60 anonim ***** válasza:
82%
Végül is csak négy cikket linkeltünk a COVID eredetéről, ami magyarázza azt, de mindegy. Látom nem olvastad el őket. Kétlem, hogy értenéd.
2021. jan. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 Wadmalac ***** válasza:
67%

"minden mást azért vetettek el, mert bonyolultabb"

Nem elvetjük. Csak nincs értelme foglalkozni vele.

És azért mert valószínűtlenebb. Érted?

Egész addig, amíg bármi nem utal másra.


És most nem utal.


Az nem tudományos érv, hogy neked jobban tetszik ez a verzió.

2021. jan. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
71%

"kitaláltok egy egyszerűen magyarázható elméletet"

Ezt Mr. Darwin (és későbbi követői) megtették.


"minden mást azért vetettek el"

Sokadjára írom, senki nem vet el semmit. Elolvastad a kommenteket? ;)

2021. jan. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
52%

Nézzük tételesen:

- Mi támasztja alá a természetes eredetet? Az evolúció, és annak működését igazoló leletek, megfigyelések. Ahogy a sima influenza évente megjelenő variánsai vagy az antibiotikum-rezisztens bacik sem valószínű, hogy egy vuhani laborból kerülnek ide, laborban is reprodukálható ilyen jellegű természetes evolválódás.

- Mi támasztja alá a mesterséges eredetet? Hogy kutatók képesek rá...

2021. jan. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Hozzászólók, Válaszolók!


Hagyjátok szegény kérdezőt, azt se fogja föl, hogy mit nem ért a számára rendelkezésre álló adathalmazból. Nem tudja megfelelően szűrni, súlyozni és csoportosítani az általa információt.


Viszont real time tanulmányozhatjuk egy konteó születését, ez is valami.

2021. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, engedd ezt a témát. A Tudományok kategóri válaszolók felkészültségét nem éred el, ezt be kell látnod. Sem a metodikáról, sem a tényekről nincs releváns infód.


Fáradj át a face-ra, vagy a Politika kategóriába (esetleg az Ezotériába), ott sok-sok hasonszőrűvel veheted fel a kapcsolatot. Örömködhettek az egymásra találás okán, és csiholhattok magatoknak egy alternatív valóságot. Hajrá.

2021. jan. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 A kérdező kommentje:

"Végül is csak négy cikket linkeltünk a COVID eredetéről, ami magyarázza azt, de mindegy."


Mit magyaráz?

2021. jan. 11. 18:32
 40/60 A kérdező kommentje:

"Mi támasztja alá a természetes eredetet? Az evolúció, és annak működését igazoló leletek, megfigyelések."


Úgy látom velem szemben ti vagytok, akik nem olvassák el a kommenteimet. Abból, hogy van egy vírusnak evolúciója, még sehogy se következik, hogy természetesen jött volna létre.

2021. jan. 11. 18:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!