Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi van akkor ha semmi sem...

Mi van akkor ha semmi sem valós? Minden csupán illúzió? Fel tudod ezt fogni?

Figyelt kérdés

Sokmindent olvastam mostanában. Rengeteg tudományos dolgot a szimulációról illetve arról, hogy az univerzum egy hologram. Sok mindent fejtegetnek erről tudósok. Én magam még továbbmentem is ezen. Olvastam keleti filozófiát. Végül saját magam folytattam tovább ezek az úton az elmélkedést. Kilyukadtam valami olyasmiben, amiről írtak a régmultban és a tudósok a minden tudást vízionálták. Vagyis a válasz a kérdésre, hogy mik vagyunk egyszerű is és mégsem fogható fel. Hogy mi is az?


Lehetséges, hogy minden csupán illúzió. A világok, az univerzumunk, az anyag benne. Mi magunk, ami ezt leszimulálja minden minden csupán illúzió. Semmi sem valóságos. Nincsen valóságos dolog semmi a létezésben a mindenségben. Fel tudod ezt fogni? Lehet hogy megtaláltam a végső igazságot?



2021. jan. 13. 13:05
1 2 3
 1/23 hollófernyiges ***** válasza:
95%

Rossz hírem van, a görögök 2500 évvel megelőztek.


[link]

2021. jan. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%
Rossz hírem van, a Védák sok-sok ezer évvel ezelőtt megelőztek. Ld. a Vaszistha jóga c. könyvet.
2021. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 bollocks ***** válasza:
98%
Ha igaznak tartod a felvetésed, akkor miért az NPC-ktől vársz választ?
2021. jan. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
92%
Jó, de ha véletlen tökön rúglak, jusson eszedbe, hogy a fájdalom is egy illúzió
2021. jan. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%
Ha minden illúzió, akkor tök mindegy. Számunkra ugyanúgy valóságosnak tűnik, és kb csak ez számít. A macskáink se tudnak semmit pl a Mars bolygóról, de attól még jól érzik magukat a maguk módján. Én is jól érzem magam ha van mit enni inni, nem fázok. A hologram testemnek tökéletesen megfelel a hologram káposztás tészta, meg a hologram kávé hologram cukorral, hologram tejszínnel a holgram kanapémon.
2021. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 2*Sü ***** válasza:
98%

> Lehet hogy megtaláltam a végső igazságot?


Feltaláltad a spanyolviaszt, amit az emberek egy jelentős része feltalál életében. Aki kicsit is gondolkodik, abban előbb-utóbb megfogalmazódnak hasonló gondolatok. Számos irodalmi mű, film is boncolgatja a témát.


> Rengeteg tudományos dolgot a szimulációról illetve arról, hogy az univerzum egy hologram.


Az a gond ezekkel, hogy ezek nem természettudomány által vizsgálható kérdések, maximum filozófiai oldalról lehet megközelíteni ezeket. Bármilyen sajátosságát is tárjuk fel a fizikai világunknak, arról eldönthetetlen, hogy ez a sajátosság abból fakad, hogy a világunk szimuláció/hologram/illúzió/álom, vagy egyszerűen csak a valódi világ egy sajátosságát tártuk fel.


~ ~ ~


> Mi van akkor ha semmi sem valós? Minden csupán illúzió?


Ha a világ illúzió, akkor valami valós kell, hogy keltse és valami valósban kell, hogy keltse, pl. ha a világ szimuláció, akkor valami valós kell, hogy a szimulációt futtassa. Ha nem tudod ennek az illúziónak a falait áttörni, akkor számodra ez a valóság. Még ha bizonyságod is lenne róla, hogy a világ illúzió, akkor sem tudnál átmenni a falon, számodra a fal valódi akadályt fog jelenteni, nem kevésbé, mint egy való világban létező valódi fal. Ha viszont ez a helyzet, akkor hű sok különbség a te vagy az én szemszögemből nézve nincs is. Ha a világ illúzió, attól én még ugyanúgy éhséget érzek, ugyanúgy kényszert fogok érezni arra, hogy egyek, ugyanúgy hozzá kell jutnom valahogy az ételhez ezért ugyanúgy dolgozni vagyok kénytelen.

2021. jan. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem lehet
2021. jan. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%

Ezzel a proli kocsmafilozofálással szerintem az Ezó rovatban kéne inkább próbálkoznod.

Semmi köze a természettudományokhoz.

2021. jan. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%

Sőt!

Ha én azt állítom, hogy az egész univerzum egy többdimenziós kiterjedésű húsvéti nyuszi heregolyójában létezik, szigorú értelemben véve az ellen sem lehet egzakt cáfolatot találni.

De ettől ez még nem lesz igaz. Bizonyíték pedig nincs rá, mint ahogy a te elméletedre sincs. Persze, sok dolog van, amire sokáig nem volt bizonyíték, mégis igaznak minősült, de van egy óriási eltérés. A legtöbb esetben tapasztalt és alaposan vizsgált jelenségekből alkotják meg annak a magyarázatát, és nem egy légből kapott elméletet próbálnak ráhúzni nehezen viszgált, vagy nem is vizsgálható dolgokra. Ettől persze 100%-ig nem lehet azokat kizárni, mint ahogy azt sem, hogy az egész univerzum egy gigantikus méretű ork takonygolyócskájában létezik, de általánosságban azok az elméletek, amik a közvetlen környezetben tapasztalt lényeket, jelenségeket, és emberi alkotásokat próbálják ráhúzni teljesen más jellegű jelenségekre, azok esélytelen, hogy igazak legyenek.

2021. jan. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

"Sokmindent olvastam mostanában."

Itt a baj. Ismerek ilyen embert, a lezárások alatt elkezdi bújni a netet mert nincs más dolga és hamar tele lesz a feje olyan dolgokkal amikre úgy sincs ráhatása. Amikor pedig kéretlenül elkezdi a kocsmafilozófiát mindenki forgatja a szemét.

2021. jan. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!