Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik ez a bolygó?

Melyik ez a bolygó?

Figyelt kérdés

Láttam nemrég egy dokumentum filmet, amiben azt mondták, hogy volt a naprendszerünkben egyidőben egy másik Nap is, ami mára már kihűlt, ezért nem bocsájt ki magából már fényt. Talán a Szaturnuszra mondták, de ez nem biztos. Melyik lehetett ez?

Sőt, azt is mondták benne, hogy volt több olyan emberi civilizáció is, akik fel is jegyezték ezt valamilyen formában, tehát az hogy kialudt, nem is volt olyan régen.



2021. jan. 17. 12:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem, mert nem volt ilyen.

Nem kell elhinni mindent, amit valami ezós filmben hallottál.

2021. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Mojjo ***** válasza:
100%
Ez egy áldokumentumfilm lehetett, mert ez színtiszta áltudomány. Ilyesmi soha nem volt, a Naprendszerünk legnagyobb bolygója, a Jupiter sem funkcionált soha másik Napként, nemhogy bármelyik másik bolygó.
2021. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ.

Pedig a Discovery-n adták.

2021. jan. 17. 12:42
 4/28 anonim ***** válasza:
80%

Egyik sem.

Vagy a "dokumentum film" volt egy szenzációhajhász nagy kamu, vagy félrefordítás, félreértés áll fenn.

A Naprendszerben a bolygók közül a Jupiternek a legnagyobb a tömege, de az is kevés ahhoz hogy csillag legyen.

A legsoványabb barna-törpe, amit már csillagnak lehet nevezni is legalább tizenháromszor nagyobb tömegű a Jupiternél.

2021. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
még azt tudom elképzelni, hogy esetleg történelmi érdekességként került elő. elég sokféle különböző égitest létét feltételezték a múltban.
2021. jan. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

#5: Az mondjuk lehet, hogy egy olyan csillagról volt szó, ami már nem található meg a naprendszerünkben. Tehát abban nem vagyok olyan biztos, hogy egy mostani bolygónkra mondták, csak mintha így emlékeznék.

De ha egy másik csillagról is beszéltek, és az mára már nincs meg, akkor annak valami nyomának kellene lennie, nem? Meg ha nagy volt a tömege, akkor tök más keringési pályáknak kellett volna lennie, nem?

2021. jan. 17. 12:55
 7/28 Mojjo ***** válasza:
100%

@6:

"Meg ha nagy volt a tömege, akkor tök más keringési pályáknak kellett volna lennie, nem?"


Pontosan. És egy csillagnak nagy a tömege. Szóval nem, ilyen égitest sem volt, pláne nem olyan, ami az emberi történelem során még megvolt és azóta szökött csak el.

2021. jan. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, akkor ezek szerint kamu volt.


Onnan jutott egyébként eszembe ez, hogy megláttam ezt a képet imgur-on: [link]

Ez volt a filmben az egyik olyan, ami "bizonyítéka" volt a kettős napnak. Az, hogy 2 nap található meg ezen a régi indián mitudoménmin, azért van mert mikor ezt készítették még 2 nap világította meg a Földet. Szerintük. Illetve mondtak még valami indiai mitológiás forrást (védák, asszem), amiben szó szerint le van írva hogy 2 napunk volt. Állítólag, ennek nem tudtam utánanézni, magyar nyelven nem találtam ezt meg.

2021. jan. 17. 13:12
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy szupernóva valahol a Taurusz csillagképben, mely a feljegyzések szerint szerint a telihold fényerejével világított. Mára kihunyt, a maradványait megtalálták a csillagászok.

A szóban forgó csillag NEM volt része a Naprendszernek.

2021. jan. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező, nézd meg mégy egyszer a kérdéses műsort, hátha elsiklottál valami felett. Én, ha csillagászatról van szó semmit sem vetek el, mert a rég történhetett dolgokat a mai ember csak tippelgeti. Hiába mondják nekem azt, hogy ez meg az bizonyított. Egy frászt. Addig, amíg az emberiség nincs minden fizikai törvényszerűségnek a száz százalékos birtokában, addig ne merjünk kijelenteni semmit sem a múltból. Elég, ha jövőre felfedeznek valami újat és akkor borul az ősrobbanás, meg tudom is én mi. Mit is mondott egy műsorban az egyik NASA kutató ? "Lassan újra kell gondolnunk az ősrobbanás elméletét". Az előtte levő magyarázatot nem hallottam, de biztos tudja, hogy miért mondta ezt.
2021. jan. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!