Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Villamossági szakemberek! Ezt...

Villamossági szakemberek! Ezt kilehetne-e számolni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van kettő sorba kapcsolt váltakozú áramú generátorunk. Mind a kettőn ismerjük a frekvenciát, viszont több adatot nem tudunk. Mondjuk az egyik 5Hz-es a másik 25Hz. És szeretném kiszámolni a fázis szögüket (Remélem érthetően írtam) Szerintem kilehet. De valaki letudná-e vezetni? Előre is köszönöm!

2021. jan. 19. 11:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Fázisszög, mint egy többé-kevésbé állandó, az azonos frekvenciájú dolgok között értelmezhető.

Ha azonos frekvencián lennének, kevés adat birtokában csak a kettő közötti fázisszöget lehetne kiszámolni.

2021. jan. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb pillanatnyi fázisszöget lehetne megadni függvényként.
2021. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
64%

A Lissajous ábra jellemzi valamennyire a fázisviszonyokat.

Itt lehet játszani, pl. a=1; b=5 értékkel.

[link]

2021. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Szóval akkor középiskolás matematikával ezt nem lehet kiszámolni? és ez túl kevés adat? Köszönöm!
2021. jan. 19. 16:00
 5/34 A kérdező kommentje:
Nekem ahol vége van a kettő periódus a végéinek a fázis kell. Szval van kettó frekvencia, szval kettő kettő periódus, amelyeknek van egy végpontja (egy periódusnak).
2021. jan. 19. 16:52
 6/34 anonim ***** válasza:
73%
Mit? Mihez? Szerintem nem is figyelsz. Fel lehet írni az időfüggvényét mindkettőnek, ha ismered egy időpillanatban azt, hogy épp hol van ez meg az, és így bármelyik ugyanazon pillanatban mindkettőre lesz egy-egy szöged, a kettő különbsége, mint #2 megjegyzi, egy függvény, az idő függvénye. Ehhez csak a szögfüggvényesdi ismerete kell. Tehát, ha nem ismered valamelyik időpillanatban mindkettő helyzetét, akkor nem jutsz tovább. De te ezeket nem tudod, tehát kevés az adat. És ha tudnád, akkor sem lenne egy jellemző fázisszög a kettő között, mert állandóan változik, fentiek értelmében.
2021. jan. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

A fázis szög így nem értelmezhető. Miután _szög_ azt csak két "valami" között lehet értelmezni. Itt nincs két egzakt valamid. Ha 0 helyzetünek tekinted az egyik generátort, akkor egy fázisszög megadásával (azaz neked kell megadjad! a fázisszüget) fel lehet rajzolni az összegzett (eredő) feszültség-idő függvényét (persze ismerni kéne az amplitudókat is).

Gyakorlatilag ua(t)=U1*sin(omegaa t)=U1*sin(2*pi*5*t) lesz, és az ub(t)=U2*sin(omegab*t+fi)=U2*sin(2*pi*25*t+fi) illetve az eredő ue(t)=ua(t)+ub(t) lesz minden pontban.Ahol U1 az 5 Hz-es generátor csúcsfeszültsége, az U2 a 25Hz-es generátor csúcsfeszültsége, a fi a 25Hz-es generátor fázisszöge.

2021. jan. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Mindegyiknek ment a zöld. Még nagyon nem tudtam értelmezni, de köszönöm!
2021. jan. 20. 09:13
 9/34 Károly farkasok ***** válasza:
24%

Hát... Én lassan 20eve dolgozom a szakmában amibe úgy keveredtem bele hogy gyerekkoromban elektronikaztam... De nem értem mit akarsz és minek?

Gondolom egy tanár adhatta fel házi feladat gyanánt, viszont ez olyan amire szerintem lehetetlen rendes választ adni és azt is kétlem hogy a szakmában valaha is lesz szükséged vagy aplikacio amiben hasznalhatnad az így szerzett ismereteket...

Én tapasztalatbol mondom hogy kiszámolni ki lehet bármit! Viszont a voloeletben muszáj utánna mérni mert ami papíron helyes vagy működik... Az nem biztos hogy úgy is lesz.

Szerintem a helyes megfogalmazás hogy meg lehet becsülni dolgokat de szinte biztos hogy az eredmény a való világban más lesz!

Én abból élek hogy ezt figyelembe véve végzem a dolgom... A mérnökök közül jónéhányan nem és ez bizony szül ellentéteket.

De ha nekem jönne egy tanár valami hasonlóval én elküldenem a pics@ba.

2021. jan. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Károly farkasok ***** válasza:
35%

Jah! Amúgy problémásan indul az egész példa...

Két generátort nem jó egymásra kötni mert bizony pukkanas, füst és meghibásodás lesz a vége. Mondjuk azok akik színesfémmel kereskednek örülnek az ilyesminek... De én elküldenem valamelyik idősebb és karakanabb kolegahoz aki hasonlóval jön hadd magyarázza el az hogy mi lesz.

2021. jan. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!