Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fact-check oldalak miért...

A fact-check oldalak miért jelentették ki, hogy az amerikai orvos nem a koronavírus vakcina miatt halt meg, ha most meg beigazolódott, hogy mégis?

Figyelt kérdés
[link]
2021. febr. 9. 20:32
1 2 3 4
 1/34 2*Sü ***** válasza:
97%
Beigazolódott? A linkelt oldal ilyet nem ír.
2021. febr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
11%
Én sejtettem már 1 hónapja is,hogy abban is méreg van,egy másik előállított,és ezzel akarják megtizedelni az emberiséget,ezért is nem fogják nekem beadni.Előbb ölöm meg magam magamtól,minthogy azért haljak meg,mert naív voltam,hogy nem tudtam védekezni és belémszúrták.
2021. febr. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 2*Sü ***** válasza:
89%

> és ezzel akarják megtizedelni az emberiséget


Most hirtelen csak egy tucat ennél hatékonyabb, biztosabb és egyszerűbb módja jut eszembe annak, hogy hogyan lehetne megtizedelni az emberiséget, ha ez lenne valakinek a célja. De ha gondolkodnék egy órát, lehet százféle egyszerűbb módszert tudnék rá. (Háború kirobbantása, radioaktív anyag permetezése a nagyvárosokban, fogamzásgátló keverése az ivóvízbe stb. stb…)


Amúgy meg úgy tűnik nem nagyon megy ez a tizedelősdi. Magyarországon az emberek 4%-át ( ebből az orvosok 99,9%-át, a szakdolgozók 87%-át) már beoltották. Az Egyesült Királyságban meg már a népesség 19%-át. De nem látom, hogy az emberek hullanának. Ez a népesség valahogy az istennek sem akar megtizedelődni.


> Előbb ölöm meg magam magamtól,minthogy azért haljak meg,mert naív voltam,hogy nem tudtam védekezni és belémszúrták.


Tehát inkább választanád a 100%-os halált, mint a (100-n)%-os halált? Bocs, de ez nekem nem tűnik túl racionális döntésnek.

2021. febr. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 2*Sü ***** válasza:
87%

Pontosítás:

(ebből SOTE-n az orvosok 99,9%-át, a szakdolgozók 87%-át)

2021. febr. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
0%
3.:Ők ezt találták ki legelőször,lehet ha ott lettél volna,tőled kértek volna tanácsot,de nem voltál ott,ahogy én sem,és még sokan mások,nem hihetetlen egyáltalán hogy ez a terv.Nekem hihetőbb mint a chip,az pl. egy hülyeség,azt is ők indíthatták el,hogy chip van benne,hogy eltereljék a gyanút az igazi dologról ami valújában benne van a fecskendőben.Arra hogy nem hullanak az emberek tőle egyből,teljesen normális,hogy lássák mások,hogy nem kell tartani tőle,és akkor majd mennek talán azok is akik most nem akarják oltatni magukat.Az hogy én pedig a saját életemről mit és hogy döntök,csak rám tartozik,ahogyan a saját életed is önmagadra,mint minden embernek.
2021. febr. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
valójában
2021. febr. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 2*Sü ***** válasza:
88%

> Ők ezt találták ki legelőször,lehet ha ott lettél volna,tőled kértek volna tanácsot,de nem voltál ott,ahogy én sem,és még sokan mások,nem hihetetlen egyáltalán hogy ez a terv.


Tényleg nem hihetetlen? Ha valaki kellően intelligens egy világméretű összeesküvés kivitelezéséhez, talán van annyi sütnivalója, hogy az előző válaszomban leírtakhoz hasonló egyszerű, triviális ötletei is támadjanak. Csak nem síkhülyék ők sem. De akkor mondok még két pofonegyszerű ötletet, hogy hogyan lehet megtizedelni az emberiséget.


Ha hosszútávú projektben gondolkodom, akkor nem a COVID-19 elleni vakcinát mérgezem meg, hanem valamelyik gyerekkorban adott védőoltást. Van belőlük egy tucat. És azokra jóval kevesebben gyanakszanak, másrészt kötelező is a beadatásuk.


Vagy megmérgezem a Coca Cola termékeit. Nem sok embert kell beszervezni, megzsarolni hozzá. A termékeit – a kólán kívül a NaturAqua ásványvíz és a Fuzetea is ide tartozik – elég sokan fogyasztják. További ötleteim: Nestle, Danone. Vagy mondjuk az Aspirin…


Nem nehezebb ezeket sem kivitelezni, és még csak nem is fog gyanakodni senki. Vagy mire igen, addigra már mindegy.


De próbálj te is kicsit kreatív lenni. Nem tudnál kitalálni hirtelen te is kitalálni vagy három, de legalább egy ötletet, amivel némi befolyással, hatalommal meg tudnád tizedelni az emberiséget, ha ez lenne a célod?


Ehhez képest pont a COVID-19 elleni vakcinát kiválasztani a népesség megritkítására a lehető leghülyébb ötlet. Mivel új betegségről, és rekordidő alatt kifejlesztett oltásról van szó, sokan amúgy is szkeptikusak. Nem azért, mert szándékosságot feltételeznek, pusztán csak szkeptikusak, mondván „nem ismerjük a védőoltás hosszútávú hatásait”. Ez még úgy megérthető is, bizonyos szintig racionális is egy laikustól, aki annyira nem néz körbe a világban és nem végez el fejben egy hevenyészett kockázatelemzést.


~ ~ ~


> Arra hogy nem hullanak az emberek tőle egyből,teljesen normális,hogy lássák mások,hogy nem kell tartani tőle,és akkor majd mennek talán azok is akik most nem akarják oltatni magukat.


Nem értem. Most vagy van méreg abban a vakcinában, és az ölte meg a kérdésben szereplő orvost, de akkor hullani kellene mindenki másnak is. Vagy az első x millió adag szándékosan tiszta, hogy bizalmat ébresszen – és akkor nyilván kényesen figyeltek erre – de akkor viszont egy ilyen nem ölhette meg a kérdésben szereplő orvost sem, tehát aligha támaszthatja alá a „sejtésedet”. A kettő logikailag nem fér össze. Akárhogy is nézem ez két egymást kizáró szcenárió.


~ ~ ~


> Az hogy én pedig a saját életemről mit és hogy döntök,csak rám tartozik,ahogyan a saját életed is önmagadra,mint minden embernek.


Amúgy ha félretesszük a vakcinát, meg a járványt, ez önmagában is csak addig igaz, amíg egyedül élsz egy szigeten. De társadalomban élünk, mindenki ezer szállal függ másoktól, és mások tőle. Mindenkinek a döntései kihatással vannak mások életére is. Pont ezért minden állam meghúzza a jogaid határait, illetve kötelességeket tesz a válladra. Pont az egyik ilyen összefonódási pont az egészség. Az, hogy mondjuk rubeolás vagy-e vagy sem, az nem magánügy, nyilván érinti azokat, akik potenciálisan elkaphatják tőled, érinti a munkáltatódat, mert betegszabadságra mész, érinti az egészségügyi rendszert, ha igénybe veszed a szolgáltatásait stb… Nota bene 15 hónapos korban kötelező ellene a védőoltás beadatása, és 11 éves korban az ismétlő oltás. Szóval nem, nem magánügy ez sem.

2021. febr. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
2%
7.:Fárasztó vagy,de nagyon.Azt hiszed hogy most valakinek erre van ideje,hogy ír valamit,azután te vissza,és folytatólagosan?Először kezdjük ott,hogy engem magasról nem izgat a véleményed,visszaírtam,mert így tanították,hogy ha kérdeznek,illik válaszolni,és megköszönni is mindent.De ne gondold már azt,hogy erre pazarlom az időmet,ha neked ez kell,kössél bele valaki másba,emelgesd ki az izéit,ezt se értem mondjuk,nem is szimpatikus.Minek emelitek egyáltalán ki,hülyének nézitek a másikat,hogy már nem emlékszik rá,hogy mit írt,és hogy tudja,hogy arra az a válasz?Egyszerűen leírja az ember és kész,úgy is érthető.Rosszul vagyok az ilyenektől mint te,komolyan mondom.Ezt amit másodjára küldtél,el se olvastam,majd hülye leszek a saját időmből erre áldozni,hogy mert nem ugyanúgy gondolkodunk.Valakinek írtam már vagy ma,vagy tegnap,hogy ezt el kell fogadni hogy,meg kell beszélni az egóddal,hogy figyelj már én,én elfogadom,jó én is elfogadom.Már én is egy csomót írok miattad,hogy normálisan megértessem veled hogy neked,se nekem,attól neem lesz több,se kevesebb,hogy máshogy gondoljuk.Hülye vagyok amúgy,mert egyszerűbb lett volna,csak azt írnom hogy leszarom,de mostmár itt tartok,nem oszt nem szoroz.Keresned kell mást sajnálom,akivel játszhatod ezt a játékot,sajnálom,pontosabban a francokat.
2021. febr. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
13%
7.:Az utolsót elolvastam,mert az személyes.Semmi közöd hozzám,se másnak,nem dolgozok,nem járok el itthonról,nem járok kórházba,utoljára több éve vitte be a detoxikálóba,akkor se mennék orvoshoz,ha az életem múlna rajta,ezért is nem érdekel az életem,nem öngyilkoshajlamú vagyok,mint sokan,akik nyavajognak,egyszerűen csak nem érdekel a saját életem,de másra meg pláne nem tartozik,ezért is nem fogja más elvenni azt,úgyhogy mégegyszer,ha ez volt a cél,akkor ez volt a cél,keress mást akit bepalizhatsz egy ilyen vitába.
2021. febr. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
29%
vittek
2021. febr. 10. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!