Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan működik ez a trükk?...

Hogyan működik ez a trükk? (matematika)

Figyelt kérdés

Gondoltam egy négy számjegyű számra, hozzáadtam egy születési dátumot. Neked megmondom, hogy a kettőnek az összege xyzt. Hogyan lehet ebből rájönni arra, hogy mi volt a négyjegyű szám mielőtt hozzáadtam volna a születési évet?


https://www.youtube.com/watch?v=qtzwO9aJdkc videóból vettem a trükköt.


Gondolkoztam a megoldáson, de nem jöttem rá. Valaki?


2021. febr. 11. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Sehogy. A gondolt szam az x, a szul datum y, te pedig megmondod nekem, hogy a ket szam osszege z. Ket ismeretlenunk van az egyenletben, nem kiszamithato x es y.

(A videot nem neztem meg, nincs most ra lehetosegem, lehet, hogy abban adnak vmi egyeb segitseget is.)

2021. febr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem adtak: volt egy pin kód, ahhoz hozzá adattak egy születési dátumot. Itt két lehetőséget tudok elképzelni:

- vagy meg volt beszélve, hogy milyen számot mondjanak

- vagy pedig van valami trükk

2021. febr. 11. 20:38
 3/8 A kérdező kommentje:
#1: egyébként én úgy gondolom, hogy előre megbeszélték. Ha az első két számjegyre tudsz is valahogy következtetni, a harmadikra-negyedikre nem találtam ki semmilyen megoldást.
2021. febr. 11. 20:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Van benne trükk, de nem matematikai jellegű.


7:21-nél, ha megnézed, babrál a hüvelykujjával. Valószínűleg valami olyan programot indíthatott el, ami bármilyen négyjegyű kóddal feloldódik.


Az, hogy beütötte az 1234-et, az csak figyelemelterelés volt, már abban a tekintetben, hogy láttuk a hátteret, tehát mintha a program nem változott volna.


A szopás akkor lett volna, hogyha nem random kódot mond, hanem azt, ami kijött a számológépen. Vagy az, hogy újra egy random kódot mond, mégis kinyílik.


Persze a játék az játék, és azt nem szabad elrontani.


(Egyébként lehetőleg legalább egy "tól-ig"-ot adhatnál a videóhoz. Nem valószínű, hogy bárkinek kedve van végignézni egy 10+ perces videót.)

2021. febr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4: Azt mikor ő babrált a telefonjával, és megnyílott, sejtettem, hogy valami ügyes alkalmazás. De mi volt akkor, amikor ő diktálta le a nézőjének, hogy milyen pin-t üssön be? Ők is használták azt az alkalmazást?
2021. febr. 11. 20:56
 6/8 A kérdező kommentje:
a 6. perctől az utolsó percig gondoltam :D
2021. febr. 11. 20:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért játssza el, hogy előbb a bűvész telefonját oldják fel, mert amikor beütik a számológépbe a sajátjukat, akkor azt ő látja (a bűvészek ilyen megfigyeléseket könnyedén meg tudnak tenni).


Vagy még az lehet, hogy egy kémprogram segítségével látja, hogy a másik mit csinál a telefonján. Mondjuk ez már földtől elrugaszkodott, de nem lehetetlen.


De a lényeg: matematikailag sehogy nem tudja kitalálni. Olyan ez, mintha két random számot összeadnék, te meg mondd meg az összeget.

2021. febr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi :D
2021. febr. 11. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!