Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet felkészülni...

Hogyan lehet felkészülni önállóan egyetemre fizikából és matekból?

Figyelt kérdés

Szeretném mindkettőből a tudásomat az emelt szinten elvártra fejleszteni, az érettségim már megvan, de akarok járni egyetemre, ez a két tantárgy szükséges lesz a későbbiekben.


Konkrét könyveket, weboldalakat nagyon szívesen fogadnék, amik ebben a célomban nekem, későbbiekben talán más idetévedőknek is segíthetnek!


Előre is köszönöm.



2021. márc. 4. 03:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Matematikából ezt javaslom feldolgozni:


[link]


Fizikát inkább írjon egy fizikus.

2021. márc. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Indulásként:


- A Holics-féle Fizika I - II nagyon jó elméleti összefoglaló: [link]


- Feladatokat gyakorolni pedig, talán a Dér-Radnai-Soós: Fizikai feladatok. I - II -ből érdemes elkezdeni: [link]

2021. márc. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bme alfa
2021. márc. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ... minden koncepciót a kezdetektől elmagyaráznak. Sok dolgot picit másképp mint gimnáziumban.


Meg persze nagyon gyorsan haladnak, így nem igen számít, hogy mennyire jó faktos volták a gimiben, pár óra és túl mennek a határaidon.


Konkrétan voltak faktos ismerősöm akik kibuktak matekból és én aki béna volt gimiben átmentem.


Szóval nem hiszem, hogy sokat számítana ha előre készülsz. A lényeg, hogy az egyetem alatt készülj.

2021. márc. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Félreértettem. Azt hittem, középszintű érettségi van meg, s most jön az emelt szintre való készülés.


Amennyiben egy egyetemi szintű, általános fizika kurzus anyaga érdekel, én ezt használom a mérnökhallgatók kurzusaihoz (BSC -n):

[link]


(Hangsúlyozom: nem fizika szakosokról van szó.)


Ha gondolod, privátban át tudom küldeni.


De jó például ez is: [link]

2021. márc. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem arra szeretnék hajtani, hogy a vizsgajegy meglegyen, hanem hogy ezekkel a tantárgyakkal már ne menjen el sok idő és koncentrálhassak a szakmai dolgokra. Köszönöm az eddigi ajánlásokat, esetleg Matekhoz valami gimnáziumi szintű feladatgyűjteményt tudna valaki javasolni?
2021. márc. 4. 22:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6#


Látom nem érted.


Az érettségi általánosan taglal mindent, elég távolról és meglehetősen felületesen.


Egyetemen attól függően milyen szakra jelentkeztél, de többnyire nem csak 1 fajta matekos tantárgyak lesz, hanem legalább 4 amiből mindegyik más irányból közelíti meg.


Lesz pl.: diszkrét matek, amire sok tantárgy épül. (Nekem legalább 6 tantárgyam épült erre.) Analízis és még kitudja mi.


A lényeg hogy nem jelent sok pluszt az hogy emelt szintű érettségire készültél, mert lehet hogy összeségében úgy érzed sokkal magasabb a tudások, a valóságban nem igazán.


Plusz ha szűk keresztmetszetben egy adott területen nézzük, akkor kb annyi hogy 2 típus feladattal többet tudsz megoldani a közép szintes érettségizőnél.


Tehát nem lesz észrevehető a különbség.


Ha nem erős matek és fizikát igénylő szakra mész, akkor lehet sokat számít.


Ha konkrétan bármilyen mérnöki szakra akár csak mérnökinfóra, akkor lényegében mindegy.


Amit viszont megtehetsz ... hogy megkeresed a tematikát, esetleg jegyzeteket az adott szak matekos tantárgyaiból és azt kezded el előre tanulni.


Az segíthet, de az abszulut nem fog hogy érettségi feladatokat gyakorolsz.

2021. márc. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

Szia én ezt az oldalt tudnám ajánlani. Ő volt a matektanárom, Ábrahám Gábor, csak ajánlani tudom.

2021. márc. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!