Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a metematikusokat ennyire...

Ha a metematikusokat ennyire zavarba ejti a végtelen számok fogalma, miért nem foglalkoznak a "kezdettelen" számokkal?

Figyelt kérdés
A számsor másik oldalával.

2021. márc. 4. 12:13
1 2
 1/15 Wadmalac ***** válasza:
84%

Nincs másik oldala.


A végtelen mindkét irányba végtelen.

2021. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Mojjo ***** válasza:
95%

Pontosabban, a végtelen lehet mindkét irányba végtelen.

Megkérdezném, mit értesz a zavarba ejtés alatt, de félek a választól kissé :D

2021. márc. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Wadmalac ***** válasza:
56%

"Pontosabban, a végtelen lehet mindkét irányba végtelen."


Na megpróbálom gatyába rázni a fogalmi keveredést.


A kérdező "kezdettelen " számsorról beszél, vagyis a számsornak a "végtelennel szemközit oldaláról", ahol szintén nincs vége.

Itt mindkét irányba végtelen a végtelen.


A félegyenes-szerű értelmezés, vagy mondjuk minimummal rendelkező, de maximummal nem rendelkező függvények persze nem mindkét irányú végtelenek, de a kérdés alapján ezt simán ki is hagytam, hiszen a kezdőponttal rendelkező dolgokat kizárja.


Persze általánosan értelmezve a válaszomat a végtelen fogalmára nem korrekt. Én most kérem a szövegkörnyezetre értelmezést. :)

2021. márc. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Wadmalac ***** válasza:
81%

"mit értesz a zavarba ejtés alatt, de félek a választól kissé :D"

Jogos.

Én éppen a matematikusokat nem láttam még zavarba jönni tőle.

:)

2021. márc. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Mojjo ***** válasza:
79%
@3: Én inkább olyasmire gondoltam, mint mondjuk teszem azt, a nempozitív számok, azaz mínusz végtelentől nulláig, "kezdettelen", a kérdező kritériumának megfelel, de nem mindkét irányba végtelen.
2021. márc. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Wadmalac ***** válasza:
77%
'A számsor másik oldala" említése után én nem gondolkodtam félegyenesben.
2021. márc. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Mojjo ***** válasza:
84%
@6: Ebben van valami :)
2021. márc. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ez a kérdés az idő dimenzió behozatala a számsorba.

Azért nem pontos a végtelen az elejére.

Hiszen a végtelennek két jelentése van.


Egy okosító filmet láttam egy rézhuzal hajú kedves nővel (matemakus!) valamelyik science adón erről a kérdésről. Ott fogalmazott egy matematika prof erről így. Nagyon érdekes volt, hogy ő sem tudja hogy mi a végtelen szám, mert a diákoknak használja de másfelől tudományos gondolkodásában zavarba ejtően többrétű a szám jelentéstartalma. - Persze ez tartalmi idézet érdemes megnézni.

2021. márc. 4. 14:11
 9/15 Wadmalac ***** válasza:
74%

"Ez a kérdés az idő dimenzió behozatala a számsorba.


Azért nem pontos a végtelen az elejére.2


hát, ez most akkor viszont ősrobbanás-teória verzió kérdése, hogy félegyenes-e vagy simán nincs kezdőpont vagy egy origóból kétfele menő végtelen időegyenes.


"Hiszen a végtelennek két jelentése van."

Még több is. A megszámlálhatóan végtelen meg a "végtelen-végtelen" is két külön dolog és ez még nem minden.


"ő sem tudja hogy mi a végtelen szám, mert a diákoknak használja de másfelől tudományos gondolkodásában zavarba ejtően többrétű a szám jelentéstartalma"

A szónak igen, de aszerint, mire alkalmazod, matematikailag elég jól behatárolt, mikor mit jelent.

2021. márc. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezők, nem tudom pontosan, hogy mire gondolsz.

Talán az infinitezimális számokra? Talán a p-adikus számokra? A szürreális számokra?

2021. márc. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!