Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szilícium alapú sejt működését...

Szilícium alapú sejt működését le lehet modellezni számítógéppel?

Figyelt kérdés
Csak olyan szinten, hogy életképes lenne-e, nem a biológiai előállításra gondoltam.

2021. márc. 8. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Jelenleg szerintem semmilyen sejtet nem lehet modellezni molekuláris szinten, egyszerűen számítási kapacitás hiányában.
2021. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
..Vagy igen, akkor valaki linkeljen róla valamit. Köszönöm.
2021. márc. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én vegyészhallgatóként erősen valószínűtlennek tartom, a szilíciumnak egyszerűen nincs olyan változatos kémiája mint a szénnek.

A szénvegyületek azért olyan változatosak mert a C-C, C-H, C-O, C-N, C=C és C=O kötések mind hasonló erősségűek (úgy értve hogy a kettős kötések kb tényleg kétszer erősebbek az egyesnél) erért ezek szinte bármilyen sorrendben előfordulhatnak.


Ezzel szemben a szilíciumnál a problémák már ott kezdődnek hogy hogy a Si-Si kötés fele olyan erős mint a C-C emiatt fényérzékenyek ilyen kötést tartalmazó vegyületek, a Si=Si kötés pedig annyira lényegesen sokkal gyengébb mint két Si-Si hogy előbbi praktikusan nem is létezik, a Si-O kötés pedig még a C-O-nál is erősebb emiatt a legtöbb szilícium vegyület nagyon szeretne meggyulladni. A felsoroltak miatt a legtöbb szerves molekula analógját illetve ezeknek a jellemző reakcióit nem lehet megcsinálni szilíciummal.

2021. márc. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
VCell szoftver foglalkozik ezzel, keress rá a neten.
2021. márc. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4 Tök jó, és ezzel egy sejt teljes működése modellezhető tisztán molekuláris szinten, vagy bizonyos funkciók, hatások, reakciók elemezhetők vele? Nem mindegy.
2021. márc. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5

Fogalmam sincs, ezert mondtam, hogy keressetek ra. Nem vagyok szakerto.

2021. márc. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!