Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik vagy készíttethető...

Létezik vagy készíttethető olyan mágnes ami csakis a saját ellendarabját vonzza semmilyen más fémet nem?

Figyelt kérdés

Van e olyan mágnes ami mondjuk csak egyetlen másik darabhoz tapad semmi máshoz se? Vagy bármilyen ilyen fém vagy akármi?

Szóval két olyan fém vagy más anyag, csak mágnes lenne ugye alkalmas erre, amiből létrehozható kettő ilyen darab amik csak egymást vonzzák?

Akár természetesen akár mesterségesen.



2021. márc. 11. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a mágneses teret nem érdekli, hogy kit vonz.

Ha valami mágnesezhető, azt vonzani fogja.

2021. márc. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen sejtem én is, hogy ez nem igazán kivitelezhető, de hát nem vagyok fizikus. Ez részemről csak egy elgondolás, hogy kettő olyan mágnes vagy bármilyen fém, anyag, tárgy stb ami csak az ellenpárját vonzza semmi mást.
2021. márc. 11. 17:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez csakis akkor működne, ha csak ez a 2 darab mágneses anyag létezne.
2021. márc. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy rossz elgondolas. A magnesesseg egy fizikai jelenseg, es csak egyfele letezik belole. Ha valami magnesezheto, akkor a magnessel vonzzak egymast, es az is tok mindegy hogy milyen magnes: ferromagnes, neodimium, vagy epp elektromagnes.
2021. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!