Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémiában honnan tudom, hogy...

Kémiában honnan tudom, hogy mely ionvegyületek oldódnak vízben és melyek nem?

Figyelt kérdés
Próbáltam keresni, de semmilyen táblázatot nem találok róla, de még egy irányelvet sem. Egyedül tanulok, úgyhogy nem áll lehetőségemben, hogy elhangzott példák alapján magoljam be ezeket. Megköszönöm, ha valaki tud egy irányelvet mondani, amivel meg lehet állapítani a dolgot, egy szimpla táblázat is elég és akkor bemagolom.

2021. márc. 13. 02:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

NH4+ és az alkálifém kationok tartalmazó vegyületek oldhatóakat.

A nitrát és acetátionokat tartalmazó vegyületek oldhatóak.

Klorid, bromid és jodidot tartalmazó vegyületek oldhatóak, kivéve az Ag, Pb és Hg kationokkal alkotott vegyületei.

A szulfátot tartalmazó vegyületek oldhatóak, kivéve az Ag, Pb, Hg, Ba, Sr és Ca kationokkal alkotott vegyületei.

Karbonát, szulfit és foszfátot tartalmazó vegyületek oldhatatlanok, kivéve a NH4+ és az alkálifémekkel alkotott vegyületei.

Szulfid és hidroxidionokat tartalmazó vegyületek oldhatatlanok, kivéve az alklifémekkel, NH4+, Ca, Sr, Ba vegyületei.

Az oxidok oldhatatlanok, kivéve a Ca, Ba és alkálifémekkel alkotott vegyületei.

2021. márc. 13. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. márc. 13. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!