Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora a konzisztencia a...

Mekkora a konzisztencia a különböző covid vakcinákkal beoltottak közül azok, akiknél nem lépett fel mellékhatás, és azok között, akiknél később nem termelődött elég ellenanyag ahhoz, hogy a fertőzést betegség nélkül vészeljék át?

Figyelt kérdés

#oltás #tanulmány #ellenenyag
2021. márc. 14. 08:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%

#10, hú mert mit akar a kérdező?

Normális választ?


Sehol nem állította, hogy van ilyen tanulmány és van válasz a kérdésére.

De ez a sutyerák kötözködésed és hogy egy random kérdésnél vered a nyáladat, mint valami elmebeteg, mert szar az életed... na ez rontja itt a színvobalat.

2021. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
11-es, nem látom a cikket, amit a kérdező vár ;) Addig ugyanúgy rontod a színvonalat és vered a nyálad, de a kérdéshez semmit nem teszel hozzá. Sz.r az életed, vagy mi?
2021. márc. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Még egy valamire való visszavágásra se futja. Szánalom.
2021. márc. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindenkinek az az életcélja, mint neked, hogy a neten veszekedjen vadidegen macskajancsikkal ;) Még ha futotta volna egy valamire való kommentre tőled, se sajnos csak a szokásos GYK-s színvonal :(
2021. márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A kérdésed jó, és logikus is. A válasz is érdekes lenne rá, de nem hiszem, hogy már megszületett.


Mindenesetre: az idősebbek fogékonyabbak a COVID súlyos formájára, és általában ők azok, akik gond nélkül "megússzák" az oltást.

Valamint, azok, akik krónikus betegek, szintén súlyosabban megbetegszenek a COVID-tól (nagy átlagban), és köztük is többen vannak, akik nem szenvedik meg az oltást.

Időseknek és krónikus betegeknek általában alacsonyabb az ellenanyagszintje.


Ugyanakkor: a legtöbb súlyos kimenetelű eset a citokin viharra vezethető vissza, ami pedig összefüggésben lehet az immunrendszer "erősségével". Gyengébb immunrendszer kisebb "vihart" produkál(hat).

És nagyon sok esetben az idősek enyhébb tünetekkel úszták meg a betegséget, mint az erejük teljében levő fiatalok.


Aztán ott van az ellenanyagszint és a védettség kérdése. Az alacsony ellenanyagszint nem biztos, hogy gyengébb védettséget jelent. Talán, ha akkor mérnék, amikor elkapta a koronavírust az illető, mert akkor már szükség van az ellenanyagra, tehát jó, ha sok van. De, ha ne lesznek tünetei, nem lehet tudni, mikor mérjenek. Esetleg azoknál az oltottaknál, akik ténylegesen betegek lettek lenne érdemes megmérni, hogy valóban még akkor is alacsony-e.

Vagy akár azoknál a nem oltott betegeknél, akik súlyosan megbetegedtek összehasonlítva azokéval, akik enyhe tünetekkel megúszták.

De mi van, ha mind a nagyon alacsony, mind a nagyon magas ellenanyagszint káros?


Szóval, erre a kérdésre nem lesz egyszerű válasz, bár gyanítom, folynak kutatások, de az is biztos, hogy még várhatunk egy ideig az eredményekre.


Addig is, bízhatunk benne, hogy bár a gyermekkori oltások után sem nézegetjük az ellenanyagszintünket, mégis sikerült megszüntetni a himlő-, TBC, gyermekbénulás, kanyaró- stb... járványokat - vagyis működnek.

2021. júl. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!