Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy akarnak menni a Marsra...

Hogy akarnak menni a Marsra lakni, víz sincs, HA lenne már NEM lenne, elpárologna, felfora!!! És a sugárzással mi van, visznek ólmot, stb?

Figyelt kérdés

2021. márc. 20. 08:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
A Mars nem teljesen vizetlen, a lakhatóvá tevésére pedig több terraformálási terv is van.
2021. márc. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A szabad űrben sincs víz, valahogy mégis eléldegélnek az űrállomáson. Újrahasznosításról hallottál már?


Amúgy meg rengeteg víz van a Marson jég formájában, ami habár ihatatlan a benne lévő anyagok miatt, de könnyedén ihatóvá tehető.

2021. márc. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
A híres liberalista szellemiségű, embersimogató mondat: "Téged ki bántott?" De komolyan. Neked semmi hátrányod nincs abból, hogy az emberiséget érdekli a világűr, és kutatják. A Marson rengeteg víz van fagyott formában. A felszín alatt és az északi jégsapkánál vízjég van. Komoly eséllyel van ott még most is mikribiológiális élet.
2021. márc. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sugárzásra visznek barlangot... izé... van is ott. Vagy ásnak.
2021. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Vízjég van a talajban, nyilván kell találni rá megoldást, hogy hogyan tudják gazdaságosan, kis energiabefektetéssel és kevés eszközzel kinyerni, vagy találni olyan helyet, ahol nagy koncentrációban van és könnyen kinyerhető. De nincs szükség ipari mennyiségre, a víz újrahasznosításával nagyon spórolósan tudnak bánni a vízzel.

Ami a sugárzást illeti, két-három megoldás legalább van. Vagy természetes barlangot használnak, vagy mesterségesen ásnak egyet, vagy azt csinálják, mint mi a síkvidéki autópálya alagutainkkal. Utólag csinálnak egy dombot a kész bázis felé az ottani talajból. Persze ezek tetszőleges kombinációja lehetséges. És kísérleteznek azzal is, hogy minimális vagy nulla vitt segédanyaggal a helyi talaj/közét felhasználásával készítsenek kvázi betonszerű anyagot, amiből úgy "nyomtatnák" a bázis falait. Ez esetben a fal vastagságától függően kellhet vagy sem még további talajtakarás a jobb védelem érdekében.

2021. márc. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Agressziv kismalac cseresznyét eszik a körtefán. Arra megy a róka.

- Mit eszel kismalac?

- Cseresznyét.

- De ez egy körtefa...

- Kuss. Hoztam magammal.

2021. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Ez az egész hódítsuk meg a Marsot, meg terraformáljuk, egy óriási bullsite. Víz még talán nagy nyögvenyelősen akadna, de minden további paraméterében a Mars teljességgel élhetetlen bolygó. A Föld legmostohább, leghalálosabb helye is ezerszer élhetőbb mint a Marson bárhol. Halálos sugárzás, mérgező talaj, halálos mikropor, pár év távlatában is gyilkos mikrogravitációs környezet, légkör elhanyagolható és mérgező. De a legnagyobb gond a hipotetikus Mars-kolóniában az energiahiány lesz. Napelemek szinte alig hoznak, és hamar beporosodnak, a ritka légkör miatt szélgenerátor felejtős, semmiféle termális-vulkanikus tevékenység nincs ahonnét valami energiát ki lehetne nyerni. Energiaforrásként egyedül ami szóba jöhet egy földről vitt nukleáris fűtésű termoelektromos generátor, aminek a teljesítménye max pár kW lehet. Talán még kifejleszthetnek egy nukleáris fűtésű zártciklusú stirling vagy gázturbinás generátort, párt 10-100 kW teljesítménnyel. Max kutatóbázist lehetne ideig-óráig fenntartani, de az meg minek, a robottechnika tart már ott hogy mindent megtudjunk ami érdekes lehet. Ez az egész Mars mizéria azért van, mert az USA közvéleményt fokozatosan ráhangolják egy emberes Mars-misszió szükségességére. Ha a közvélemény bekajálja hogy van keresnivalónk a Marson, akkor könnyeben elfogadják az irdatlan költségeket. Hollywood pár év alatt már vagy az ötödik propaganda marsos filmet készítette, innen is látszik honnan fúj a szél. Az USA vezetői, elitje egy emberes Mars utazással akarják a világ előtt helyreállítani a kissé megtépázott technológiai felsőbbrendűségi renomét, erre megy ki a játék. Ugyan azt játsszák el mint annak idején az Apolló-programmal a holdrasszálláskor. A népnek kell a cirkusz, és a Hold már elcsépelt, különben is Kína bázist tervez oda,tehát egyedüli nagy dobásnak csak az amerikai zászló kitűzése a vörös bolygóra opció maradt.
2021. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
14:11 igazad van!
2021. márc. 20. 14:16
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Hát szerintem a bányászás a lényeg. Aki hamarabb kisajátítja a dolgokat az nyer.

Miért lehet olcsóbb relatíve?

Szerintem fő okok pl:

1, a földön környezetvédelmi elvek miatt nem mindenhol lehet

2, bányászati jogok


Szóval, ha ott kiépítenek egy bázist, akkor lehet megéri. Innen már csak valami olyan konténert kell ott rakni, ami hazaküldhető és a légkörben nem ég el..


Úgy tudom amúgy, hogy a mostani Starship metán alapú üzemanyagra épít, pont azért, mert az elvileg a Marson felölthető lesz. Ha viszont ez igaz, akkor lehet erőmű is ez alapján, de pocket reaktorok is lehet léteznek.


Víz elvileg van a kéregben.


Sugárzás ellen tudnak védekezni..

A munka rizikós részére meg szerintem már robotokat tudunk küldeni, csak azok szerelésére kéne legénység..

Aztán indul az aranyláz..

2021. márc. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hazahozni nem éri meg.

A többi stimmel.

2021. márc. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!