Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mengele kísérleteinek lett...

Mengele kísérleteinek lett valami hasznos eredménye?

Figyelt kérdés
Vagy felesleges volt az egész, amit csinált?

2021. márc. 22. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egyről tudok (Bár utána mások is eljutottak idáig), hogy a dohányzás tüdőrákot okoz. De sok kísérletét etikai okok miatt nem is tanulmányozták...
2021. márc. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
Nem nagyon lehet tudni. Amennyire tudom, a tudományos világ bojkottálta Mengele kutatási eredményeit, ha voltak ilyenek. Azt is hallottam, hogy nem veszített ezzel túl sokat a tudományos világ.
2021. márc. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit elszakadva Mengele személyétől, például Sigmund Rascher dachau-i és auschwitzi foglyokon végzett bizonyos kísérleteinek eredményeit több kutató is próbálta felhasználni. Mégpedig azokat, amik az emberi szervezet jeges vízben történő kihűlésével és az ezt követő felmelegítésével kapcsolatosak. Rascher vizsgálatain kívül kizárólag állatokon végzett mérések álltak rendelkezésre (márpedig az emberre vonatkozó ismeretek élet-halál kérdését jelenthetik).

Volt, akinek sikerült felhasználni, volt, akinek visszapasszolták a cikkét.

2021. márc. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

A legtöbb kísérletével az a baj, hogy vagy nem volt rendesen dokumentálva vagy pedig az ideológia bizonyítására készült, így természetesen voltak megmásított eredmények, továbbá rengeteg dokumentációt megsemmisítettek, amikor közeledtek a szövetségesek.


Én is úgy tudom, hogy a hadászati vizsgálatoknak volt valamennyi eredménye, vagyis amit a 3-as írt, ezek a kihűléssel, éhezéssel kapcsolatos vizsgálatok.


De amúgy elvből se nagyon használják ezeket az anyagokat.


Sajnos azt kell mondani, hogy tudományos értelemben sem volt semmi haszna ezeknek, így teljesen hiába valóak voltak ezek a kísérletek.

2021. márc. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Sztem nem
2021. jún. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!