Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tudok medveállatkát találni?

Hol tudok medveállatkát találni?

Figyelt kérdés
Van egy mikroszkópom és megveállatkát szeretnék találni. Hallottam hogy mohában lehet találni, ez igaz? Segítsetek kérlek hogy hol lehet könnyen találni.

2021. márc. 28. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
elhalt bőrdarabkán esetleg
2021. márc. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2%
Nem hiszem, hogy olyan komoly mikroszkópot vettél, amivel láthatod egy medveállatka testrészeit, mert akkor nem itt kérdeznél róla, hogy hol lehet medveállatkát találni.
2021. márc. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Leggyakoribb életterük a zuzmók és mohák életközösségei, de a világ bármely pontján fellelhetők, így homokdűnékben, mocsarakban, gleccserekben, kőfalakon, háztetőkön, óceáni üledékekben, hőforrásokban, radioaktív hőforrásokban, forró kénforrásokban, jég alatt, tengerparton, tengerben, édesvízben, ahol akár elérhetik a 25 000 állat/liter sűrűséget is (miközben az édesvízi és a tengeri fajok száma is csekély).
2021. márc. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
23%
Szar a mikroszkópod ha eddig nem találtál
2021. márc. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Marci71 ***** válasza:
100%
Én még konkrétan direktbe nem kerestem medveállatkát, de találni már sokszor találtam, legelőször gyerekkoromban, kb35 éve a játékmikroszkópommal. Szóval nem kell komoly mikroszkóp ahhoz hogy meglásd őket :) Többnyire vízben vagy mohán találtam őket. A mostani száraz időszak is lehet oka a sikertelenségnek, legalábbis itt nálunk porszáraz minden, ilyenkor nyugalomba vonulva vészelik át a száraz időszakot. Sok helyen olvasni cikkeket arról hogy a medveállatkák milyen szélsőséges helyeken "megélnek" pl. az űrben, ez némiképp téves pl. az űrben töltött időben inaktívak csak tűlélik, de az életfolyamataik szinte leállnak, viszont utána újra kedvező körülmények közé kerülve felélednek. A medveállatkák keresésére azt a módszert ajánlanám hogy szedj egy marék mohát, vizezd be, hagy állni, majd néhány perc múlva nyomkodd ki belőle a vizet és a vizet nézd meg mikroszkóp alatt. Egyébként élővizekben is találni de ez elég véletlenszerű, viszont sok érdekes dolgot láthatsz keresgélés közben, szerintem a legszórakoztatóbb dolog mikroszkóppal ha élő vizekből vett mintákat nézegetsz ( minden vízben különböző lényeket találhatsz).
2021. márc. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!