Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tér egy A pontjában mekkora...

A tér egy A pontjában mekkora a mágneses tér, ha egy elektron halad el egyenes vonalban tőle egy méterre?

Figyelt kérdés
Lehet nanométer is, mindegy csak arra vagyok kíváncsi mi mindent kell figyelembe venni.
2021. ápr. 1. 20:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Hát először is azt kellene figyelembe venni, hogy az elektron homogén mágneses térben körpályán szeret mozogni. Nem veti meg az elliptikus, spirális, stb. pályát sem, de az egyenest valahogy mellőzni szokta.

Lásd, ciklotron:

[link]


A ciklotronban pozitív töltésű részecskéket szoktak gyorsítani, de lehet elektronokat is (csak ellentétes forgásiránnyal).


Ha mégis mágneses térben egyenesen mozgó elektront szeretnél, akkor a mágneses térnek kell kell különlegesnek lenni. Láttál-e régi, katódsugár-csöves tévét, vagy monitort szétszedve?

Abban igen bonyolult tekercs rendszer terelgeti az elektronokat.

2021. ápr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hol volt itt arról szó, hogy az elektron mágneses térben halad? Az elektron által keltett mágneses térre vagyok kíváncsi, ami sehogy se befolyásolja az elektron mozgását.
2021. ápr. 2. 12:30
 3/15 A kérdező kommentje:
Végre felfogtam, hogy hogyan értelmezted félre a kérdésemet.
2021. ápr. 2. 12:35
 4/15 anonim ***** válasza:
Ezért vagy elektromos troll. Mindenkibe belekötsz, a kérdésed szarl teszed fel, ráadásul tudod rá a választ és alázod azokat, akik szerinted ezt félreértelmezik. Ez sok alapelvet sért és rendkívül irritáló. Azt gondolom, hogy te tényleg egy troll vagy és jó lenne, ha nem kérdezgetnél.
2021. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Te meg magyarul se tudsz. Kifejezetten a kérdező írta ott, hogy ő az elektronos troll, nem én.
2021. ápr. 2. 15:45
 6/15 anonim ***** válasza:
Látod, ezért nem kéne kérdezgetned:) Te is elektromos troll vagy, nem tudtam eddig, hogy ketten vagytok.
2021. ápr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"alázod azokat, akik szerinted ezt félreértelmezik."


Mint látod, semmi szükségem arra, hogy szarul tegyem fel a kérdést, és a félreértelmezőket alázzam. A helyesen feltett kérdésre se tud senki válaszolni, így alázni mindenképpen tudok.

2021. ápr. 2. 18:34
 8/15 anonim ***** válasza:
Én hülye vagyok a témához, de biztos, hogy egy elektron mágneses teret gerjeszt? Ehhez nem több töltéshordozó mozgására, áramra lenne szükség?
2021. ápr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8

Igen, egész biztos. Nem csak áram kelt mágneses teret, hanem az elektromos térerősség időbeli változása is.

2021. ápr. 4. 19:57
 10/15 anonim ***** válasza:

De akkor nincs szükség arra, hogy az elektromos térerősség

milyen mértékben változik az időben? Nincs szükség egyéb információkra az elektron mozgásáról?

2021. ápr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!