Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A rakétameghajtás erősebb a...

A rakétameghajtás erősebb a gravitációserőnél ?

Figyelt kérdés

A világűr eléréséhez rakétára van szükség (a jelenlegi földi technológiai színvonalunk szerint), ami a célba juttatandó eszköz pályára állítását végzi, aminek első fázisa a Föld gravitációs erejének legyőzése, a megfelelő sebesség és magasság elérése.

- Wikipéda.

De erről hol vannak számítások, illetve honnan lehet kiszámolni, hogy a rakétameghajtás biztosan legyőzze a gravitációt ? És elhagyván a Föld gravitációja( ami több tonnányi vizet, úgy "befogott" hogy az felvette a gömb/geoid formát) ne vonzza azt vissza, hanem mint az elviekben erősebb rakétameghajtás, haladjon előre?

Ezt hogyan számoljak ki ?



2021. ápr. 2. 01:32
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
86%
Nem jártál középiskolába? Csak mert ez középsulis fizika.
2021. ápr. 2. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

Newton III. törvénye

"Az erők mindig párosával lépnek fel. Két test kölcsönhatása során mindkét testre egyező nagyságú, azonos hatásvonalú és egymással ellentétes irányú erő hat."


Ezzel nem lettem előrébb, hogy számolják ki azt hogy a rakéta legyőzi a gravitációserőt.

2021. ápr. 2. 02:06
 3/47 anonim ***** válasza:
64%
Madarakról rovarokról repülőkről nem hallottál még? Azok is legyőzik a Föld gravitációs erejét bizonyos ideig, pedig hol van az óceánok tömege egy szúnyogéhoz képest. Ez nem nagy dolog. Ott maradni az nehezebb de ahhoz meg a trükk a sebesség.
2021. ápr. 2. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

Inkább a sebeség az ami a rakéta titka.

Egy adott sebeséggel kilövik a rakétát, de az a rakéta leválik az "objektumról" mikor célt ér, innentől hogy az "objektum" hogyan halad az űrben más kérdés. Engem az érdekel, hogyan számolják ki azt hogy a rakéta képes legyen legyőzni a földgravitációsmezöjét ( üzemanyaggal együtt )


A madarak anatomiájuknak köszönhetően képesek a levegőbe emelkedni és repülni. Ezzel kihasználva a Kutta-Zsukovszkij-féle felhajtóerõt [link]

2021. ápr. 2. 02:21
 5/47 A kérdező kommentje:
Egy repülőt nem lehet rakétához hasonlítani, mert az nem képes kimenni a világűrbe, ezzel elhagyni és ezzel legyőzni a föld gravitációsmezejét és annak erejét.
2021. ápr. 2. 02:27
 6/47 anonim ***** válasza:
73%
Repül nem? Akkor legyőzi a Föld gravitációs erejét. A rakéta sem győzi le. Vagyis le tudja ha úgy építik, de ami földkörüli pályára áll az nem győzi le azért kering a Föld körül.
2021. ápr. 2. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
81%
A rakétának sok titka van. Pl. az, hogy nem igényel külső oxigénellátást. Vagy az, hogy nem igényel közeget a manőverezéshez. Vagy az, hogy viszonylag kis tömegben is óriási tolóerőt tud biztosítani. Ezeken kívül komoly szempont az is, hogy viszonylag veszélytelen a földfelszínre, az élővilág egészére nézve. (Elvileg atommeghajtással is elérhető lehet a világűr, de ki a fene akarna egy hangsebesség felett röpködő mini atomerőmű alatt/közelében lenni?) Meg még biztos akad néhány egyéb ok is, ami miatt kizárólag rakétatechnikában gondolkodik jelenleg az emberiség a Föld elhagyását illetően.
2021. ápr. 2. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
0%

7

"hogy nem igényel külső oxigénellátást"

Nyilván nem ha viszi magával az oxidáló anyagot.


"Vagy az, hogy nem igényel közeget a manőverezéshez. "

#2-ben leírtakról hallottál már?

2021. ápr. 2. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

#6 "Repül nem? Akkor legyőzi a Föld gravitációs erejét."


Ez nem ilyen egyszerű. A madár is látszólag legyőzi a gravitációt, gyakorlatilag pedig az anatomiája miatt képes kihasználni a Kutta-Zsukovszkij-féle felhajtóerõt. Azonban a madár a földgravitációs mezejében van. Rá is hat a gravitáció.

2021. ápr. 2. 03:25
 10/47 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy a rakétára is hat.
2021. ápr. 2. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!