Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hiteles, ha ezen az oldalon...

Hiteles, ha ezen az oldalon BÁRKI relativitáselméletről vagy kvantummechanikáról beszél, miközben a Maxwell-egyenletekhez alapszinten se ért?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 2. 15:04
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
54%
A Maxwell egyenletek önmagukban is rendkívül bonyolultak, a hozzá tartozó magyarázatok pedig még attól is nehezebbek. Ez az oka annak, hogy a suliban sem tanítják túl élesen.
2021. ápr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
2%

A relativitáselmélet és kvantummechanika pedig annál is nehezebb, mégis kivétel nélkül érkeznek olyan témában válaszok.


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Erre pedig egy érdemi válasz se érkezett annak ellenére, hogy messze nem a legnehezebb probléma a Maxwell-egyenletek témakörben.

2021. ápr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
3%
Én tettem fel azt a kérdést.
2021. ápr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

#3

Igen, nekem is arról a kérdésről jutott eszembe. Én vagyok az "elektronos troll" és az ilyen kérdések mutatják hogy kik is ragasztották rám ezt a jelzőt. Akik alapszinten se értik a Mawxell-egyenleteket.

2021. ápr. 2. 15:37
 5/38 Mojjo ***** válasza:
100%

Ez egy jó, de összetett kérdés. Természetesen ahhoz, hogy valaki mélységeiben értse a kvantummechanikát, vagy relativitáselméletet, a fizikához, mint egészhez értenie kell, és ebbe beletartoznak a Maxwell-egyenletek is. Viszont olyan alapismeretei lehetnek embereknek a modern fizika említett területeiről is, amikkel jó és korrekt válaszokat adhatnak bizonyos kérdésekre és segíthetnek bizonyos kérdezőknek, akkor is, ha a fizikához leginkább (alaposabb) ismeretterjesztő művek szintjén van csak köze.

Ez mondjuk felveti az ismeretterjesztő írások/műsorok pontosságának kérdését - amit én pl. külön kérdésben boncolgattam itt: https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

De ha elég sok forrásból - köztük a discovery/natgeo/Kaku-könyvek szintjén túlmutató forrásokból - tájékozódik valaki, akkor szerintem sok GYK-s kérdésre korrekt választ tud adni.

De amennyire én látom, az itteni témakörökben aktív emberek jó része azért nem jönne zavarba a Maxwell-egyenletektől. Illetve vannak fizikus és fizikatanár fórumtársaink.

Meg vannak sajnos olyan fórumtársaink is, akiket rossz, ezós/áltudományos források teljesen téves irányokba vittek, és ezt képviselik itt, a GYK-n. Az viszont gondot jelent, hogy egy érdeklődő, a témában még teljesen járatlan laikus nem feltétlen tud különbséget tenni a két oldal között. Ilyen értelemben valóban, GYK-n és hasonló helyeken csak nagy fenntartásokkal érdemes tájékozódni, és inkább megbízható külső forrásokat érdemes keresni.

2021. ápr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 Mojjo ***** válasza:
100%
@4: Elektronos troll? Gyakran olvasom a fórumot, hetente többször válaszolgatok is, ha úgy jön ki a lépés, de erről teljesen lemaradtam. Milyen kérdések miatt és miért lettél elektronos troll?
2021. ápr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
54%
Mert trollkodott elektromos témákban:)
2021. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 Mojjo ***** válasza:
100%

@2-3: Ez nagyon hasonlít ahhoz, amit a D NMR nevű (avagy régebbi nickjén fanyúl) egyébként vegyész fórumtársunk csinált és csinál mostanság is. Ő is szeret feltenni "vizsgakérdéseket", amikre, ha nem érkezik megfelelő válasz, azt a következtetést vonja le, hogy a fórumozók nem tudnak semmit. Neki ezt írtam erre:


"ahhoz, hogy valaki megválaszoljon - helyesen - egy kérdést itt a GYK-n, 4 azaz négy dolognak kell egyszerre teljesülnie:

1, Észrevegye a kérdést

2, Tudja a választ

3, Legyen ideje válaszolni

4, Legyen kedve válaszolni


Ez a "vizsgáztatás" azért nem jó módszertanilag, mert nem tudod megállapítani, a négyből melyik pontok nem teljesültek"


Itt ugyanezt tudom elmondani.

2021. ápr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

#5

De miért van az, hogy ha én a Maxwell egyenleteket is felhasználva levezetem, hogy lapos a Föld, akkor a válaszolók nem rámutatnak a levezetésem hibáira, hanem elkezdenek személyeskedni, hogy az általános iskolás fizikát se ismerem.


A tudományos módszertan ellenben arról szól, hogy ha találok egyetlen-egy jelenséget, ami nem működhet gömbölyű Földön, akkor a gömbölyű Föld elmélet meg van cáfolva. Ugye egyetértesz, hogy a tudományos módszertan így működik, nem pedig úgy, hogy "még az óvodás is tudja, hogy gömbölyű"?


Szóval az áltudományosok valójában azok, akik szerint a tudományos módszertan nem így működik.

2021. ápr. 2. 15:55
 10/38 anonim ***** válasza:
0%

#8

Olyan szinten vizsgakérdés ez is, hogy kíváncsi vagyok a válaszolók tudására. Azonban én se tudom rá a választ, vagyis nem álkérdés.

2021. ápr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!