Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hiteles, ha ezen az oldalon...

Hiteles, ha ezen az oldalon BÁRKI relativitáselméletről vagy kvantummechanikáról beszél, miközben a Maxwell-egyenletekhez alapszinten se ért?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 2. 15:04
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

"Teljesen hiteles, ha valós információkat mond.


Ismeretterjesztő szintű ismereteket át lehet adni erre kíváncsiaknak mélyebb, valós háttértudás nélkül is.


De akkor csak ilyen ismereteket próbáljon átadni az adott illető. Amíg ezt teszi, nincsen gond vele."


Én se értek a relativitáselmélethez vagy a kvantummechanikához, így nem tudom megállapítani, hogy a kérdésekre adott válaszok helyesek-e. Mindenesetre van egy olyan érzésem, hogy az ismereterjesztő szintű válaszok, amiket adnak, azok teljesen hibásak.


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Nem hinném, hogy hullámfüggvényről lehet helyesen beszélgetni ismeretterjesztő szinten.

2021. ápr. 2. 17:48
 22/38 A kérdező kommentje:

Vajon a linkelt kérdésnél a 8-as válaszoló, azért küldi el az ezóba a 7-es válaszolót, mert magát hozzáértőbbnek tartja a kvantummechanikához? Vagy csak azért mert szerepel a spiritualitás szó a hetes válaszban?


Vajon kinek van több keresnivalója a kérdésnél? A hetesnek vagy a nyolcasnak?

2021. ápr. 2. 17:54
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Egy bizonyos szintig lehet.

Azt például el lehet mondani,

ha tisztáztuk a megfigyelés fogalmát, hogy igen, összeomlasztja, mert ez egy viszonylag egyértelműen meghatározott dolog.

Mélyebben már szerintem se lehet belemenni a témába ismeretterjesztő szinten. Egyébként ha megjelöli a megfelelő forrásokat, a laikus is meg tud győződni az adott válasz helyességéről.

2021. ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

"Azt például el lehet mondani,

ha tisztáztuk a megfigyelés fogalmát, hogy igen, összeomlasztja, mert ez egy viszonylag egyértelműen meghatározott dolog."


Ez már egyáltalán nem ismeretterjesztő szint. Én kifejezetten furcsállom, hogy ha te már ennyit tudsz kvantummechanikából, akkor hogy nem tudsz a Maxwell-egyenletes kérdésekre válaszolni.

2021. ápr. 2. 18:07
 25/38 anonim ***** válasza:

Ez még pont az, ami belefér az ilyen-olyan (hiteles) ismeretterjesztő

műsorokba, és szerintem így, önmagában igenis tekinthető ismeretterjesztő szintű ismeretnek. Mateknélkül.

2021. ápr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Matek nélkül*
2021. ápr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Nem tudom melyik ismeretterjesztő műsorban beszélnek hullámfüggvényről. Az ilyet matektudás nélkül semmilyen szinten nem lehet megérteni.


A Schrödinger macskája nem ismeretterjesztés, hanem valami egész másnak az elmagyarázásra, mint ami a valóságban történik.

2021. ápr. 2. 18:24
 28/38 anonim ***** válasza:
Jajj már megint itt? Nem hiszem el, hogy nem vagy még örökre kitiltva.
2021. ápr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
De, már örökre kitiltottak, csak újra regisztráltam.
2021. ápr. 2. 23:37
 30/38 anonim ***** válasza:
És akkor annyit árulj el, hogy a relativitás elméletben hol van Maxwell?
2021. ápr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!