Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A 18 év alattiak miért Pfizert...

A 18 év alattiak miért Pfizert kapnak, és az idősebbek miért nem?

Figyelt kérdés
Ez az egyik leghatásosabb és legbiztonságosabb és legkevésbé megosztó oltás, amit még az Európai Unión belül is mindehol elismernek, és elfogadnak mint védettséget igazoló oltás. Szerintem a Pfizert mindenki beadatná azok közül, aki csak azért nem akarja beadatni az oltást, mert fél a hatásosság hiányától, vagy az esetleges (tudom, hogy nagyon ritka) mellékhatásoktól. Miért pont a fiatalok kapják ezt az oltást, akiknek eleve ellenállób a szervezete? Én 20 éves vagyok, és Sinopharmot kértem és kaptam, mert ez volt a leghamarabb elérhető számomra. Nem gondolom, hogy rossz döntést hoztam, mert fiatal és egészséges vagyok, ha elkapnám mégis a vírust, mert nem elég hatékony az oltás nyújtott védelem, akkor sem olyan nagy a valószínűsége a veszélyes szövődményeknek, mint az idősebbeknél. Hol van abban a logika, hogy a fiatalok kapják az idősebbek helyett? Tényleg érdekel a válasz, ez nem egy rant. Gondoltam arra, hogy mivel ez az egyik legjobban kutatott és bevizsgált oltás, ezért lehet, hogy már vannak adatok arról, hogy kiskorúaknál is biztonságos-e. Ez nekem fura, mert akkor én miért kaphattam meg ilyen egyszerűen a Sinopharmot? Miben reagál másképp az oltásra az én szervezetem 20 évesen, mint egy 16-18 évesé?

2021. máj. 12. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerű, a klinikai tesztek ilyen szögletesen működnek. Pfizert engedélyezték 16-18 éves korig, a Sinot pedig nem, mivel valószínűleg nem is vizsgálták. Ha nekiállnának engedélyeztetni minden bizonnyal az is megkapná.
2021. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Napi legalább 5 ilyen kérdés van, mindig leírják, hogy azért, mert az az egyetlen, ami rendelkezik erre a korosztályra engedéllyel. Annak a tesztjei zárultak még csak le erre a korosztályra. 99,99%, hogy az összes többi is hatásos és alkalmazható lenne náluk, de ez nem számít, amíg azoknak nincs engedélyük.

Azon már lehet vitatkozni, hogy fair-e őket előre venni a sorban, csak azért, mert mással nem olthatóak, mikor nem számítanak veszélyeztetettnek.

2021. máj. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Wadmalac ***** válasza:
60%

A sinopharm csak most jutott komplett európai engedélyezésig a 3. fázis eredményekkel.

Odáig nálunk is kicsit óvatosabban ment az osztogatása.

A Pfizer bizonyos szempontokból esetleg jobb, de a fő lényege, hogy bizonyos korosztályoknak és egyéb problémásoknak az eltérő hatásmechanizmusa miatt CSAK az ajánlott, tehát aki nem azokba tartozik, azoknál nem feltétlenül van jelentős előnye más oltásokkal szemben.

Nekem is van egy olyan félelmem, hogy a nagy Pfizer-mánia miatt esetlegesen pont azoknak nem jut időben ,akik csak ezt kaphatják, de állítólag van elég.

2021. máj. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 sadam87 ***** válasza:
81%

Ahogy előttem is írták: még nem tesztelték a többi oltást 18 év alattikon, így nem is adják nekik. (Amíg nem vizsgálták, elvileg nem kizárható, hogy ott lennének komplikációk, bár nagyon valószínűtlen, ahogy szintén leírták már előttem.) Persze megrtem, hogy furcsa számodra a helyzet. Mindenesetre a súlyos tünetektől a Sinopharm is nagyon nagy eséllyel megvéd, úgyhogy mindenképpen megérte beadatni az oltást!


#3

"A sinopharm csak most jutott komplett európai engedélyezésig a 3. fázis eredményekkel."

Tudomásom szerint az EMA-nál nem zajlik a Sinopharm engedélyeztetése. (É legalábbis nem hallottam ilyenről). A Coronavac (Sinovac) engedélyezési eljárását kezdték meg.

[link]

[link]

Továbbá tudtommal a Sinopharm esetében még mindig nem publikálták a rézletes phase 3 eredményeket.

Ez egyébként független attól, hogy 18 éven aluliaknak adják-e. Egyelőre az EMA engedéllyel rendelkező Moderna és AstraZeneca oltásokat sem adják 18 év alatt.


Elvileg a következő időszakban bőven fog Pfizer érkezni. (Nem emlékszem a pontos számra, de nagyságrendileg 1 millió körüli darab lehet egy hónap alatt.) Összesen még további 7,64 millió adag Pfizert fognak leszállítani. Nyilván ezek egy része már beoltottak második oltására megy el, de még így is sok millió ember kaphat (majd) még Pfizer vakcinát. Azzal inkább probléma, hogy a Pfizerre várakozók miatt lassabban növekszik az átoltottság. (De én inkább azt érzem problémásnak, akik egyáltalán nem akarják beoltani magukat.)

2021. máj. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Wadmalac ***** válasza:
78%

"Tudomásom szerint az EMA-nál nem zajlik a Sinopharm engedélyeztetése."

Itt a Sinovacot elnéztem, kiindulva a Sinopharm WHO-s engedélyéből azt hittem, ez is már az.

Még egy dolog, ami nekem nem tiszta. A Sinopharm név alatt van egy pekingi és egy wuhani verzió.

A pekingi már 41 országban engedélyezett, a wuhani kettőben.

Fingom nincs, melyik van nálunk.

Mindkettőn 7 országban fut a phase 3 trial.

2021. máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sadam87 ***** válasza:
Asszem a pekingi, de igen, ez elég zavaros.
2021. máj. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Pfizer jelenleg azért nem választható időpontfoglalásnál, hogy biztosan maradjon belőle azoknak, akiknek csak ez adható. Pl. terhesség 2. és 3. trimeszterében, 16-17 éveseknek, egyes krónikus betegségeknél. Valószínű, hogy másik vakcinák is ugyanúgy adhatók lennének nekik is, de amíg az adott csoportot érintően, megfelelő létszámú önkéntesen nem zárulnak le megfelelő eredménnyel a klinikai tesztek, addig ilyen csoportoknak nem adhatók.

Azt nem tudom, mi a módja, ha önkéntesnek akarsz jelentkezni klinikai tesztelésre valamelyik gyártónál. Bár szerintem mint Mo.-i lakos nemigen tartanak már rád igényt, mert mindig olyan helyen célszerű tesztelniük, ahol javában tombol a járvány, és ezért jól mérhető a betegséget elkapók száma, az el nem kapókéval való összevetéshez.

2021. máj. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Mert ebből is politikai kérdést csináltak...

18 éven aluliak simán ráérnének, amíg mindenki aki Pfizert akar meg nem kapja azt. Én is ezt kaptam.

2021. máj. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

#8, érdekes kérdés, kinek az érdekét kell előbbre valónak ítélni a másikénál:

- aki idősebb, ebből a szempontból veszélyeztetettebb, viszont válogathat az oltások között, és csakis az ő egyéni döntése, hogy ezekből kizárólag a Pfizert fogadja el;

- illetve aki fiatal, ennyiből kevésbé veszélyeztetett, viszont neki (fent leírták, miért) egyelőre csak a Pfizert szabad adni.


+Adalék: a kérdés kiírása óta már lehet Pfizerre is regisztrálni (18-tól is), mert több Pfizer érkezett, mint végül ahány 18 alatti regisztrált.

2021. máj. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
A 18 alattiak regisztrációja általában nem személyes, hanem szülői döntés. Kérdés, hogy ezen a téren milyen szülői hozzáállás lesz többségben. Remélem győz a józan ész.
2021. máj. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!