Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A pfizer-biontech vakcina...

A pfizer-biontech vakcina hatóanyaga nukleozid-módosított. Mégis milyen módon? És miért?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg ezt az oltást és a lapon azt láttam, hogy mRNS vakcina (nukleozid-módosított), ami nagyon meglepett, mert én régebben próbáltam utánanézni ezeknek a vakcináknak. Hogy módosítják a nukleozid-egységet és milyen csoportokat raknak rá? Meg az is érdekelne, hogy mi szükség van erre?

2021. máj. 14. 19:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
16%
először végezd el az átl sulit, aztán esetleg iratkozz be egy gimnáziumba és ha azt is elvégzed legalább alapvető fogalmad lesz hogy miről beszélünk. Megérteni akkor sem fogod természetesen.
2021. máj. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%

Párszor már leírták, de lássuk a lényeget:

olyan egységek vannak benne, amelyek a sejtekben szoktak képződni a különféle anyagok gyártása során.

Ezek ráveszik a sejtet, hogy készítse el a vírus tüskéit, egy tartó talpazaton, sok példányban.

Mivel nem szaporodnak, ezek a gyártást irányító egységek lassan elfogynak - de közben képződik annyi tüske, amennyi már elég a szervezetnek egy rendes riadóhoz, és innen kezdve, ha bárhol ilyen tüskét talál - mondjuk egy vírus felszínén - akkor azonnal fellép ellene.

2021. máj. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem erre gondoltam. Ismerem a vakcina elméleti működését és a fehérje bioszintézisét is. Szerintem pont nekem kéne a kedves eddigi válaszolóknak kifejteni, hogy pontosan mit jelent a nukleOZid. Ezek a vakcina hatóanyagának hidrolíziséből keletkező egység. Tehát a polinukleotid szálat ezek a nukleozid egységek és foszfát csoportok építik fel. Ebben az építő egységben van módosítás, csak nem tudom, hogy mi és miért. Remélem kielégítő választ is kapok
2021. máj. 14. 20:49
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen igaza van a kérdezőnek, nem kell leoltani. Talán fordítási hiba. Mondjuk ha nukleoTID módosított, akkor sem értjük.
2021. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
2%

Valami dereng, hogy egy elemet kicseréltek a nukleozid egységekben, hogy még csak véletlenül se épüljön be a DNS-be.

De azért se nézek utána. Ott a Gugli, ez meg nem annyira fontos tudás.

2021. máj. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Erősen kétlem, hogy beépülne. A fordítási hibát kizárnám és ahogy azt említette(d), a nukleotid esetén sem lenne egyértelmű a változtatás, főleg, hogy csak egy foszfát csoporttal térnek el egymástól és az nem hinném, hogy túlságosan módosítható egység
2021. máj. 14. 21:29
 7/18 A kérdező kommentje:
Valóban nem hasznos tudás, csak zavar, hogy nem tudok róla
2021. máj. 14. 21:30
 8/18 A kérdező kommentje:
Megjegyzés: interneten nem találtam semmit, de lehet, hogy csak béna vagyok
2021. máj. 14. 21:33
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Semmi köze a DNS-be visszaíródáshoz, az natúr mRNS-sel se fordulna elő. Azért vannak benne módosított nukleozidok (most meg nem mondom, hogy az A, C, G, U melyikéhez, milyen hányadában, és milyen csoportot csapnak hozzá) hogy lassabban bomoljon le és az immunrendszert kevésbé ingerelje még azelőtt, hogy fehérjévé transzlálódhatna. A sejtközi térben úszkáló RNS-t ugyanis nem szereti az immunrendszer. A Biontech és Moderna vakcináinak, és a Karikó jövendőbeli Nobeljének az a kulcsa, hogy pontosan mely nukleozidokat milyen kicsit más nukleozidokra lehet cserélni úgy, hogy mégis normális fehérjét gyártsanak belőlük a riboszómák. Van róla magyar nyelvű cikk is a Telexen, Qubiton stb, keress rá
2021. máj. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
Angolul keress rá, talán ki fog adni valamit.
2021. máj. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!