Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez egy bugyuta és nagyon...

Ez egy bugyuta és nagyon illetlen kérdés, ezért elnézést kérek; az afroamerikaiaknak csak a talpuk és a tenyerük fehér (vagy kreol) - vagy más testrészük is, mint például a hónaljuk, a lágyékuk, a nemiszervük?

Figyelt kérdés

Azért mert azt olvastam, hogy azért világosabb a talpuk meg a tenyerük, mert nem éri úgy a fény, hogy annak is barnának kelljen lennie és, mivel a fent említett testrészeket se éri a nap, elgondolkoztam, hogy akkor azok vajon barnák e.


Van afroamerikai ismerősöm, de nem merek ilyet kérdezni tőle. :D


Előre is köszönöm a válaszokat és elnézést az illetlen kérdésért!


2021. máj. 27. 18:46
 1/8 anonim válasza:
100%
Csak a talpuk és a tenyerük.
2021. máj. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Az emberek szine meztelenekre "lett tervezve"
2021. máj. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem csak azért fehér a tenyerük és a talpuk mert ott más a bőr. Ez a napsütéses dolog baromság. Olyan hülyeséget is hallottam, hogy azért mert a rabszolgák annak idején mezítláb jártak meg sokat dolgoztak és a tenyerük kifakult...
2021. máj. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem a napsütés az oka. Ha így lenne, mindenki, aki születése után Afrikába kerül és ott él tovább, sok nap éri, minden ilyen ember olyan lenne, mint a négerek.

Ez genetika. Ha az Északi sarkon születne egy néger férfinek és nőnek gyermeke, ő is ilyen lenne, független attól, mennyi napsütés éri.

Sajnos a kérdésre nem tudok válaszolni, de nem a npsütéstől függ.

2021. máj. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A tenyerük és talpuk sem fehér, világosbarna, szóval ott is jobban pigmentáltak mint a "fehér ember". A börük az említett részeken kívül mindenhol sötéten pigmentált. A nemi szerveik is a külsö börfelület határáig, nöknél a nagyajkak külsö felülete, férfiaknál a fityma külsö része. Ettöl beljebb ugyan olyan színüek mint bárki más.
2021. máj. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

*

Természetesen nem csak az afroamerikaiaknál van ez, hanem minden "színesbörünél". Az afroamerikai kifejezés az afrikából származó színesbörü USA állampolgárok gyüjtöneve.

2021. máj. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A napsütéses dolgot nem úgy gondoltam, hogy akit sok napsütés ér az színesbőrű lesz, hanem, hogy valahol olvastam, hogy régen minden ember színesbőrű volt majd, azoknak a színe, akik olyan helyre vándoroltak, elkezdett kifehéredni és ott olvastam, hogy a tenyerük meg a talpuk is a nap miatt világosabb, de akkor értem már, hogy ez nem így van és, hogy csak a tenyerükön és a talpukon világosabb a bőrük.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2021. máj. 28. 08:35
 8/8 anonim ***** válasza:
ahogy a csimpánznak sem, az embernek sem barnul a tenyere, talpa. kommunikációs szerepe van
2023. jún. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!