Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a legegyszerűbb színes...

Melyik a legegyszerűbb színes szerves vegyület és mi a szín háttere?

Figyelt kérdés
<< powered by fanyúl® >>

2021. jún. 6. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Talán a kinonok/hidrokinonok. De pl. hogy döntöd el, hogy az 1,2-benzokinon, 1,4-benzokinon, 1,2-hidrokinon és 1,4-hidrokinon, stb. közül éppen melyik a "legegyszerűbb"? Egyszerűség a vizsgáló ember szemében létezik, nem objektív kategória.


Viszonylag egyszerű, kisebb konjugált kötés rendszert tartalmazó vegyületek még pl. paravörös és más azovegyületek, metilénkék és más fenotiazin-szárzamékok, stb. Mind elég egyszerű.

2021. jún. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

" Egyszerűség a vizsgáló ember szemében létezik, nem objektív kategória."

De, várom a helyes választ.

2021. jún. 7. 19:27
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a fulvénre tippelnék, ami a benzol konstitúciós izomere, tehát szénatomszám tekintetében elég egyszerű és heteroatomot sem tartalmaz. A fulvén szó felfogható gyűjtőnévnek is (fulvének családja), de a legegyszerűbb képviselőjük, az 5-metilidénciklopenta-1,3-dién triviális neve is ez hogy fulvén (kereséshez az angol fulvene szót ajánlom), és ez sárga színű vegyület. A szín oka pedig az ún. keresztkonjugált kettős kötés rendszer, ami jelentős batokróm eltolódást okoz (kicsit bővebben: a konjugált kettőskötés-rendszerek annál szélesebb hullámhossztartományban nyelnek el fotonokat, minél kiterjedtebb a konjugált pi-elektron rendszer, pl. a butadién folyadékfázisban színtelen, a likopin már vörös. A benzol is hatelektronos rendszer és a fulvén is, de a benzol konjugált, míg a fulvén keresztkonjugált kettőskötésrendszer, vagyis több rezonancia határszerkezeti formával rendelkezik, mint a "simán" konjugált benzol).
2021. jún. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3

annál szélesebb hullámhossztartományban nyelnek el fotonokat, minél kiterjedtebb a konjugált pi-elektron rendszer

Igen, #3 szakember

DE még marad a kérdés...

2021. jún. 8. 13:27
 5/12 A kérdező kommentje:

segítek 1 kicsit ha nem megy a GYK tudósoknak: glioxál /etándial

azért azt megjegyzem hogy itt mki nagyon jó ha általános semmitmondó hablatyot kell benyögni akkor a top-on vagytok.

ennyi, sose értek fel hozzám.

2021. jún. 15. 22:02
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Aha, szóval találtál valahol egy random kémiai tényt amit kiírtál kérdésnek, majd vered a melled hogy csak te értesz a kémiához eléggé ahhoz, hogy ezt tudd. Gratulálok a lenyűgöző lexikális tudásodhoz, de azért semmitmondó hablatynak titulálni a kémiás kollégák válaszait így kollektíve, az nem gyengén álszent és undorító. Nem egyszer szálltam már veled vitába, válaszra sem méltattál, vagy elintézted annyival, hogy tévedek, vagy a válaszom nem helyes. Felhívnám a figyelmed, hogy egy válasz helytelenségének kijelentése nem érv, ennyivel nincs elintézve, az ilyesmit meg is szokás indokolni, ellenkező esetben a kijelentés tudománytalan és gőgös. De ha neked attól áll fel, hogy felsőbbrendűnek éreztetheted magad azon az alapon hogy utánanéztél valaminek, akkor legyen meg a boldogságod. Talán azt hiszed, én nem tudnék olyat kérdezni, amire csak én tudok válaszolni? Szerinted én nem tudok bírálni indoklás nélkül? Aki tényleg tud valamit, nem áll neki a neten puffogni arról, hogy "én vagyok itt a legjobb vegyész". Mit gondolsz, hány egyetemi tanár írkál fórumokra meg egyéb netes helyekre arról hogy ő milyen brilliáns szakember? Szóval, sose érek fel hozzád? Remélem is, sose lenne célom ilyen arrogáns, hiányos tudású, tudományos igényességet nélkülöző senkiházivá válni.
2021. jún. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akkor te miért is nem szavaztál az etándialrs?

Mert kisgegényt tudtál írni amit fölhúztak a hulladékok 100-ra.

Miután megadtam a válasz.

Igen sajnos ez dívik ma a gyk-n az álszent tudományos hulladék bevette ezt a fórumot.

Ráadásul "anonim"-ként mérgezed a kérdéseimem, mert 1 célod van a lejáratás.

DE van 1 rossz hírem neked, minden szar válaszodadat ki fogom javítani... XD

2021. jún. 16. 18:31
 8/12 A kérdező kommentje:

#6

Egyszerűen elképesztő hogy tudumányos köpönyegben tetszelegsz és a követőid adják alád alovat fölhúzva 100-ra a nihil benyögésedért.

A tudomámy kategória szégyene vagy a követőiddel együtt.

Ha már a kérdést NEM tudtad megválaszolni beleszartál, utolsó mocsok vagy, retek, tudománytalan csőcselék.

2021. jún. 16. 18:50
 9/12 anonim ***** válasza:

Talán földig kellett volna hajolnom, hogy találtál valahol egy jelentéktelen kémiai infómorzsát amit megjegyeztél, kiírtad mint kérdés, és itt tetszelegsz vele hogy milyen okos vagy? Nyilván te mindent fejből tudsz ami kémia igaz? Rákeresni én is rá tudok bármire, és akkor mi van? Figyelem már egy ideje a fórumot, igenis vannak tárgyi tévedéseid, amit a SMILES kódos kérdésnél leműveltél az retek undormány volt, és még én vagyok tudománytalan? Kösz, ajánlanék egy tükröt. Plusz, indoklás nélkül még mindig nem kötekszünk, mert tudománytalan. Kell egy példa amit elbúrtál és nekem lett igazam? Tessék: https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Kell egy példa ahol csak simán tévedtél? Tessék, hatos vagyok én, bár úgyse fogod elolvasni mert "kisregény": https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..


A tudomány lényege a vita és érvelés, én mindig meg szoktam indokolni ha ellentmondok valakinek, illetve mindig elismerem, ha tévedek és erről meggyőznek. A glioxálra valóban nem gondoltam, gratulálok hozzá hogy "tetten értél" hogy nem tudtam egy lexikális infómorzsát fejből, mint ahogy senki nem tud mindig mindent fejből. (Utánanézni lehet, de az nem saját tudás.) Csak azt nem értem, minek kell itt istenkedni hogy te vagy itt a legjobb, mikor látszik a fenti példákon is, hogy nem. Ha kicsit barátságosabb lenne a hangnemed és kisebb az arcod, tök jó szaktudású, elismert tagja lehetnél az itteni kémiás közösségnek, de a fölényeskedésedből sokaknak elege van. A szerénység fontos, mert igenis mindenki téved. Tom Benko hozzáállásának tanulmányozását és adaptálását javasolnám neked is, nagyon ritkán téved, de ha észrevettem és szóltam, mindig megköszönte.

2021. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

glioxál / etándial sárga folyadék

a kérdést lezárom.

(csalódás)

2021. jún. 16. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!