Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen oldat színezhette be a...

Milyen oldat színezhette be a kezem?

Figyelt kérdés
Kémián kísérletezgettünk, de nem jut eszembe, hogy mi az az oldat, amitől bebarnul a bőr, ha rámegy, mert oxidálja. Valószínűleg valamelyik üveg oldalán lefolyt az oldat, viszont vagy 4 féle kísérletet végeztünk el és már nem emlékszem rá. :/ Ha valaki ennyiből tudja, annak megköszönném, ha megírná.

2021. jún. 11. 21:09
 1/6 Z003 ***** válasza:
100%

Hát már sok mindent öntöttem a kezemre, de nem lett sok mindentől barna. Talán amit tudnék mondani az valami bárium só, attól nekem fekete lett a bőröm, tömény salétromsav attól is barna lesz bár szerintem arra emlékeznél.

Ami talán a legvalószínűbb szerintem az valamilyen ezüst származék az ezüst nitrát a bőrön ártalmatlan de elég állandó barnás elszíneződést okoz.


Ha ezek biztos nem akkor sokat segítene ha esetleg arra még emlékeznél hogy legalább milyen témában voltak a kísérletek.

2021. jún. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, használtunk AgNO3-ot! Rá is kerestem neten, de ott feketés elszíneződést írtak..köszönöm szépen :))
2021. jún. 11. 21:55
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Inkább jódoldat lehetett. A Betadine-tól például bebarnul a bőröd, miután lemosod, akkor is megmarad.
2021. jún. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem használtunk jódot. Azért köszi a választ :)
2021. jún. 12. 00:11
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
És kálium-permanganátot?
2021. jún. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt sem. Az első már megválaszolta. :)))
2021. jún. 13. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!