Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet érezni, hogy...

Hogy lehet érezni, hogy figyelnek, anélkül hogy érzékelnél valamit? Mi a tudományos magyarázata?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor olvastam olyat emberektől, hogy úgy érezte figyeli valaki, amikor senki sem volt ott. Főleg szellemes sztorikat mesélőknél. pl ebben is tegnap mesélte egy szállodai takarítónő https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__112.. Én még sosem éreztem ilyet, elképzelni sem tudom


Hogyan lehet érezni, azt hogy figyelnek téged? Hiszen semmilyen jelet nem kapnak az érzékszerveid. Az emberek mégis érzik. Mi lehet ennek a tudományos magyarázata?



2021. júl. 11. 15:08
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%
Ezt tudományosan úgy hívjuk hogy paranomia (tuti rosszul írtam, de szerintem mindenki tudja mire gondolok)
2021. júl. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%
HA úgy érzed, hogy figyelnek, pedig nem, azt üldözési mániának /paranoia/ nevezik, és orvosi eset.
2021. júl. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Nem folyamatosan érzik, hanem csak bizonyos helyzetekben
2021. júl. 11. 15:50
 4/32 anonim ***** válasza:
96%

#3


Én ha egyedül sétálok a sötét utcában akkor is olyan mintha figyelnének.


Szerintem csak szimplán paráznak és ennyi

2021. júl. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
32%
Én nem bagatellizálnám le a dolgot, mert sokkal több lehet a háttérben, mint azt sokan gondolnák! Egy állat is megérzi, milyen szándékkal közeledsz felé. A múltkor direkt kipróbáltam, hogy széllel szembe menve közelítettem meg az egyik macskát (el akartam kapni, hogy meg nézzem nincs-e bolhája), de megérezte és elszaladt! Szerintem az agyhullámoknak van köze a jelenséghez, a megérzéskor a megfigyelt érzékeli tudat alatt a megfigyelő agyhullámait és emiatt érzi, hogy figyelik.
2021. júl. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
91%

Ha azt érzed, hogy figyelnek, de közben meg nem, akkor arra a legegyszerűbb tudományos magyarázat az, hogy rosszul érzed.

Van ilyen, az agy egy rettenetesen bonyolult szerkezet, néha csinál furcsa dolgokat, pl. deja vu.

Ott is azt érzed, hogy már megtörtént, ami most történik, de ez nyilvánvaló képtelenség.

2021. júl. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
65%

"HA úgy érzed, hogy figyelnek, pedig nem, azt üldözési mániának /paranoia/ nevezik, és orvosi eset."

Igazából az még nem orvosi eset, az emberek többsége érez ilyesmit élete folyamán. Van, ki gyakrabban, van ki ritkábban, és van, akinek az egész élete egy merő rettegésben telik, mert folyamatosan úgy érzi, mindig, mindenhol. Ehhez persze mindenféle konspirációkat gyárt, vagy szed össze a környezetéből, internetről, hogy kik figyelik, miért figyelik, mit fognak csinálni, satöbbi. Na, ez már orvosi eset, mert ez a delikvens beszámíthatóságát is veszélyeztetheti. Nagyon kóros esetben képesek teljesen elveszíteni a realitást. Egy jó film a témában: Viharsziget

[link]

2021. júl. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

#5 Ismerik a testbeszédet, arcmimikát, általában tapasztalás alapján, már megismerik következő alkalommal mit is szeretnél. Nekünk a kutyánk ilyen, tudja hogy mikor akarom megfogni (spot-on miatt) és elkezd hülyéskedni, játéknak veszi és elszalad mielőtt meg tudnám fogni. Egyéb esetben pedig, közeledek felé, hívom, tudja hogy most semmi nem lesz, és még elém is jön. Pedig egyik esetben sincs nálam semmi a kezemben. Lehet rossz példa, de szerintem ennyi az oka. Ettől függetlenül azt is megérzik már messziről hogy ki a "rossz" és ki a jó ember. Van akit megugat mikor elhalad a ház előtt, van akire meg rá se hederít. Van akit játékból ugat szinte, van akit meg ténylegesen "idegből".


És ő is megérzi ha nézzük, ez viszont érdekes. Ablakból nézzük, nem vesz észre üldögél vagy mászkál a portán, aztán egyszercsak ránk néz, zajt nem csapunk, függöny nem lebben...

2021. júl. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
72%

Na jó, és mi van akkor, ha figyelnek, és tényleg megérzed?


Sokszor észrevettem magamon és másokon is, és nem, nem arról van szó, hogy véletlen odafordulnak és meglátnak.


Múltkor "titokban" kinézte az emeleti ablakból az utcán játszadozó gyerekekre, lapultam, csendben voltam, mégis 2 mp után az amúgy a játékkal elfoglalt gyerekek közül egy azonnal kiszúrt.


Szóval értem én, hogy a szemünk nem lő lézert, és más fizikai dologgal ez nem magyarázható, de vannak esetek, ami nem véletlen, nem paranoia és nem tapasztalatból származó óvatosság (pl a sötét utcán való "félelem")

2021. júl. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

"Múltkor "titokban" kinézte az emeleti ablakból az utcán játszadozó gyerekekre, lapultam, csendben voltam, mégis 2 mp után az amúgy a játékkal elfoglalt gyerekek közül egy azonnal kiszúrt."

Megerősítési torzítás. 10x kinézel, abból 1x vesz észre véletlenül valamelyik gyerek, de ez feltűnő, hiszen "lám, már megint megérezte". A többi 9 kinézésnél nem vesz észre senki, így azok nem is maradnak meg, elfeledkezel róluk. Mik maradnak meg? Azok az esetek, amelyeknél észrevett valamelyik gyerek.

De az is lehet, hogy nem is téged vett észre, hanem egy galambot ami leszállt a tetőre, de te nem láttad az ablakból, csak a gyerek a játszótérről. Persze irányodba fordította a fejét, tehát úgy tűnt, mintha téged szúrt volna ki.

2021. júl. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!