Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy is van ez?( Élet, baktéri...

Hogy is van ez?( Élet, baktériumok)

Figyelt kérdés
Elvileg a prokarióták voltak az első élőlények. De ezek miből jöttek létre. Illetve a Miller-Urey kísérlet alapján jöhetnek létre természeti hatásoktól aminósavak. Ezekből hogy lesznek fehérjék, illetve azokból baktérium és mrns és dns. Lehetőleg érthetően.

2021. júl. 20. 22:07
1 2 3 4
 31/35 sadam87 ***** válasza:

"Ezért mondom, hogy nem simán a kémiai kötések szintjén nézve."

Én nem is arról beszéltem, hanem a teljes entrópiáról.

"A rendszer entrópiája összefügg annak változási variációs lehetőségeivel is, nem?"

Még mindig nem világos nekem, mit értesz variációs lehetőségek alatt. Ez alapján gondolom nem azt, mint amit írtam.

"A "rendezettség" szintje nem csak a molekuláris szintre érthető, hanem folyamatokra is."

Az entrópia egy állapotfüggvény. Folyamatok entrópiaváltozással járhatnak.

2021. júl. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 Wadmalac ***** válasza:

Nem tudom, hogyan fogalmazzam.

A "re3ndezettség" mértéke bizonyára nagyobb egy teljesen determinált makrorendszervben, mint egy sztochasztikusban.

És a biológia, az élet eléggé a sztochasztikus irányba mutat, mint rendszer. Szerintem.



De lehet, hogy rossz szemszögből laikusan nézem.


Megpróbálom visszabutítani a modellt meg magamat a kémia szintjére.


Tegyük fel, hogy van kettő, azonos számú és fajtájú atomot tartalmazó molekula, ebből szerkezete miatt az egyik több fajta kötést képes más elemekkel, molekulákkal létrehozni, mint a másik. Melyiknek nagyobb az entrópiája?

Van-e különbség?

Jelent-e eltérő entrópiát a több kötési variációs lehetőség? Illetve legalább együtt változnak-e?

2021. júl. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 sadam87 ***** válasza:

Kicsit elfelejtettem reagálni, de most... :)

"És a biológia, az élet eléggé a sztochasztikus irányba mutat, mint rendszer. Szerintem."

Miért is? Az élőlények felépítése és működése nekem elég rendezettnek tűnik.

"Tegyük fel, hogy van kettő, azonos számú és fajtájú atomot tartalmazó molekula, ebből szerkezete miatt az egyik több fajta kötést képes más elemekkel, molekulákkal létrehozni, mint a másik. Melyiknek nagyobb az entrópiája?"

Ezt így most nem tudom megmondani. Meg valószínűleg nincs is általános válasz, függhet az adott molekuláktól, a környezetüktől, stb.

Annak lesz nagyobb az entrópiája, ami (adott állapotban) több különböző mikroállapotban lehet. Feltételezem, hogy ha több a kötési lehetőség, akkor ez általában több lehetséges mikroállapotot eredményez, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy így van.

2021. júl. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a Földön alakult ki az élet, nem túl régen láttam egy erről is szóló filmet, amiben szó volt arról, hogy a víznek nem volt birtokában az ősföld, az később érkezett hozzánk és az tartalmazhatott élő szervezetet, algát, vagy valami primitív moszatot és abból alakult ki minden élő szervezet.

Nem mintha ez megmagyarázná az élet keletkezését, de arra magyarázatot kaphatunk, hogy miért nem találunk az élet kialakulására nyomokat, egyszerűen azért, mert nincsenek, készen kaptuk, a nyomokat máshol kell keresni.

2021. júl. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 Wadmalac ***** válasza:

"Annak lesz nagyobb az entrópiája, ami (adott állapotban) több különböző mikroállapotban lehet. Feltételezem, hogy ha több a kötési lehetőség, akkor ez általában több lehetséges mikroállapotot eredményez, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy így van."

Én sem, de valami ilyesmire akartam kilyukadni.

2021. aug. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!