Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet megtudni, hogy...

Hogyan lehet megtudni, hogy adott számú papírlapot hány miliméteres műanyag spirállal lehet összefűzni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogyan határozható meg, hogy pl 10 db fénymásolópapírhoz hány miliméteres műanyag spirál kell. Illetve, hogy hogyan számolják a spirál méretét, melyik részét kell megmérni hogy megtudjam, hány miliméteres?

2021. júl. 21. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Odaméred. :) És ha kényelmetlen lapzani, akkor legközelebb ugyanezen vastagsághoz eggyel nagyobb számút választasz.
2021. júl. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na jó, de nem akarnám addig kilukasztani és összefűzni, amíg nem tudom mekkora spirált vegyek.
2021. júl. 21. 20:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de ez zsugorian nem megy. Értve ezalatt azt, hogy kilyukasztani nyugodtan lehet, és belenyomni egyet, mert azt, ha nem esik kézre, ki lehet venni, és (esetleg) eldobni, ennyi volt a tanulópénz.

Ha ugyanis nem elég nagy az átmérője, akkor nagyon pocsék lapozni, és nem is fog sokáig tartani a papír. De ez eléggé egyéni preferencia kérdése, mint írtam. Mert másfelől meg, ha túl nagy az átmérő, akkor meg nagyon pocsék valamire, vagy egymásra rakni.

2021. júl. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sokat szoktam spirálozni, és érzésre választok spirált. Ugyan írja a spirálozóm hogy melyikhez mennyi lapot, de eddig soha nem jött be az ajánlása.


Én fogom a papírkupacot és odanézem, hogy melyik milyen magas mellette. Ha kb 4/5-ig ér, akkor érzem megfelelőnek.

2021. júl. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hogy érted hogy magas? Itt a vastagságról beszélünk, nem? És mi az a 4-5?
2021. júl. 21. 22:05
 6/9 lali24 ***** válasza:
100%

ami a spirálban az átmérő, az az egymásra rakott papíroknál a magasság :)

az a 4-5 pedig négyötöd.

2021. júl. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A mi spirálozó gépeinken (legalább 4-5 típus van, van lyan ami már 30 éves és teljesen fapados) oldalt van egy lenyomható "gomb" és alá beteszed a papirköteget, rányomod a gombot és ott egy kis skálán látszik, hogy mi az ajánlott spirál átmérő, na annál érdemes eggyel nagyobbat használni.
2021. júl. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
lali24 köszönöm, pont így gondoltam ^^
2021. júl. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Látod, kérdező, mindenki azt írja, amit én, hogy ki kell tapasztalni, neked mi esik jól. A f@sz érti, miért nem hitted el, csak itt okvetetlenkedtél.
2021. júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!