Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mész autóval a tökéletesen...

Mész autóval a tökéletesen gömb alakú Földön, a 47. szélességi körön. Mekkora az autó fordulási sugara?

Figyelt kérdés
2021. júl. 27. 11:47
1 2 3 4
 1/32 Wadmalac ***** válasza:

A talajhoz képest értve, gondolom.

Amekkora a tőle a sarkig tartó hosszúsági kör ívhossz darab hossza.

2021. júl. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Igen, a talajhoz képest.


Nem hinném, hogy ekkora, mert akkor az egyenlítő haladás esetén kb. 10 ezer km lenne a fordulási sugár, miközben valójában végtelen, hisz akkor egyenesen megy végig az autó.

2021. júl. 27. 12:16
 3/32 A kérdező kommentje:
*Egyenlítőn
2021. júl. 27. 12:17
 4/32 Wadmalac ***** válasza:

Van benne valami, én nem számoltam a síkba terítés miatti torzulással.

Ha nem akarsz gömbfeületes szögfüggvényes differenciálszámítani, szerintem jobb némi egyszerűsítéssel élni.

Még morfondírozok, mi lenne a legjobb megoldás.

2021. júl. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 dq ***** válasza:
0%

> Nem hinném, hogy ekkora, mert akkor az egyenlítő haladás esetén kb. 10 ezer km lenne a fordulási sugár, miközben valójában végtelen, hisz akkor egyenesen megy végig az autó.


Bingó. 10 ezer kilóméter (vagy annyi, amennyi, nem számoltam utána), ami olyan nagy, hogy nem tudod kimérni, gyakorlatilag végtelen.

2021. júl. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 dq ***** válasza:

Elnézést, nem tudok olvasni, meg értelmezni.


Az a kérdés, hogy a kereke milyen szögben áll?

2021. júl. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

#6

Nem, az a kérdés, hogy mekkora a fordulási sugár a talajhoz képest. A kerék szögét nem tudod megmondani, hisz a tengelyek távolságától függ.

2021. júl. 27. 12:45
 8/32 dq ***** válasza:
Hát a kerekek szöge legalább definiálva van, a "fordulási sugár talajhoz képest"-tel szemben
2021. júl. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Wadmalac ***** válasza:

Azon gondolkodom, hogy elég jó közelítés-e mondjuk venni két egymás melletti hosszúsági kör 47. szélességi körön vett gömbérintőjének egymással bezárt szögét és ezt együtt venni a közte lévő ívhosszal és abból számolni az adott ívdarab rádiuszát.

De azt hiszem, nem stimmel, a hosszúsági körök szögének is csak valamilyen vetülete lenne a helyes.

2021. júl. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Wadmalac ***** válasza:

Firkálgatok itt a füzetembe.

A 47. szélességi kör, 47 foknál 27.330 km kerületű.

Ezen kéne venni egy elég rövid ívhosszt, hogy kevés torzulás legyen, de elég nagyot ahhoz, hogy a két szélén a hosszúsági kör két érintője már elég jó szöget zárjon be egymással.

Mondjuk 10 fokra egymástól?

769 km-es ívhossz?


Voltam olyan pofátlan, hogy egy 46. és 47. szélességi köri szög és 10 fokra egymástól lévő gömbfelület-darabot síkként kezeltem, néztem az ívhosszot a "tetején és az alján, a két hosszúsági kört ott természetesen egyenesként véve és az jött ki, hogy 5251 km-es rádiuszon fordul a kocsi.

2021. júl. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!